Цвети Пиронкова с категорична победа на старта в Доха

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова започна с победа участието си на силния турнир в Доха с награден фонд 2 168 400 долара. В среща от първия кръг на надпреварата Цвети постигна категоричен успех с 6:0, 6:4 над представителката на Словения Полона Херцог.

Пиронкова не остави никакви шансове на съперничката си, надигравайки я по всички компоненти на играта. Цвети започна мача изключително агресивно и за 18 минути игра вече водеше с 5:0. Последва много оспорван гейм, но Пиронкова отново пречупи съпротивата на словенката, за да вземе първата част без загубен гейм - 6:0.

Вторият сет започна с гейм за Пиронкова, но след това Полона Херцог, която е под номер 36 в света, най-накрая се окопити и прекъсна серията от седем поредни гейма на българката. После словенката стигна и до пробив и поведе с 3:1.

Цвети обаче не позволи на противничката си да вземе инициативата, веднага върна пробива, а при 5:4 Херцог сервираше за оставане в мача. Последва нов пробив в полза на Пиронкова, с който тя затвори сета с 6:4, а с това и мача.

Благодарение на тази победа първата ни ракета си осигури 11 300 долара от наградния фонд и 70 точки за световната ранглиста.

Във втория кръг Пиронкова ще се изправи срещу победителката от двубоя между германките Анжелик Кербер и Сабине Лисицки, които играят утре.