Цвети Пиронкова приключи на Australian Open

Цветана Пиронкова отпадна от Откритото първенство на Австралия по тенис. В двубой от тория кръг първата ракета на България загуби с 2:6, 0:6 от миналогодишната финалистка Доминика Цибулкова.

В първия сет словачката постигна пробив и това й помогна да поведе с три гейма разлика, след което Пиронкова при собствен сервис намали изоставането си на 2:4. Това се оказа последният спечелен гейм от пловдивчанката в тази среща.

Във втората част на мача поставената под номер 11 в схемата Цибулкова игра още по-силно и не позволи на българската тенисистка да победи в нито един гейм.

Цветана Пиронкова достигна за седми път в кариерата си до втория кръг в Мелбърн, което е най-доброто й представяне на Откритото първенство на Австралия.

Цибулкова спечели 67 процента от точките си при първи сервис и постигна шест пробива при сервис на българката, пласирайки 28 печеливши удара. Двубоят на "Хайсенс Арина" продължи 72 минути.

Цветана Пиронкова спечели 70 точки за ранглистата на УТА и 60 хиляди долара от наградния фонд.

В третия кръг на турнира Цибулкова ще се изправи срещу французойката Ализе Корне, номер 19 в схемата. Тя победи с 6:4, 6:7 (2), 6:2 срещу Дениса Алертова (Чехия).