Цвети и Гришо излизат на корта във вторник

Първите ракети на България при мъжете и жените - Григор Димитров и Цветана Пиронкова излизат на корта във вторник (12 февруари).

Цвети започва участието си на супертурнира в Доха (Катар) с награден фонд 2 369 000 щатски долара, където сили ще премерят 9 от 10-те най-добри тенисистки в света, докато Гришо и кипърският му партньор Маркос Багдатис ще играят в първия кръг на двойки в Ротердам (Холандия).

Пиронкова стартира в Доха с мач срещу швейцарката Ромина Опранди, от която ще търси реванш за загубата в първия кръг на Аustralian Open преди няколко седмици.

Двубоят между двете е е втори на корт номер 6 и се очаква да започне не по-рано от 17:00 часа българско време. За съжаление кортът не е телевизионен и мачът на Цвети няма да може да се гледа на живо в интернет.

При евентуален успех Пиронкова ще си осигури 12 500 долара от наградния фонд и 70 точки за ранглистата на WTA, както и мач със световната номер 1 Виктория Азаренка (Беларус).

Мачът на Григор Димитров и Маркос Багдатис с австрийско-словашкия дует Юлиан Кновле / Филип Полашек пък е четвърти на Централния корт в Ротердам и се очаква да започне не по-рано от 16:30 часа българско време.

Гришо вече се поздрави с победа в първия кръг на сингъл, след като надделя над друг младок - Бърнард Томич (Австралия) в трисетова битка - 6:3, 3:6, 6:3, а следващият му съперник в сряда или четвъртък ще бъде победителят от двубоя между поставения под номер 8 Флориан Майер (Германия) и Николай Давиденко (Русия).