Цветана Пиронкова с леко отстъпление в световните ранглисти преди Уимбълдън

галерия:

Първата тенис ракета на България при жените Цветана Пиронкова отстъпи леко от позициите си в световните ранглисти на WTA на сингъл и двойки преди започващото открито първенство на Великобритания Уимбълдън, където в първия кръг 22-годишната пловдивчанка ще срещне рускинята Анна Лапушченкова.

 

На сингъл Цеци падна с  едно място надолу и от новата седмица заема 82-рото със 773 точки, след като бе задмината единствено от чехкинята Сандра Захвалова, изкачила се с 10 позиции до № 78 със 797 точки.

 

Пиронкова, която изигра първия си мач на двойки за 2010 година заедно със Сесил Каратанчева в квалификациите на Уимбълдън, се придвижи с две места надолу и в новата седмична ранглиста при дуетите ще заеме 291-ото със 193 точки.

 

Състезателката на ТК Локомотив (Пд) Елица Костова запази статута си на трета ракета на България и дори се изкачи с едно място в световната ранглиста на сингъл, където е е вече 353-та със 112 точки.Талантливата надежда Мартина Гледачева продължава прогреса си на сигръл в WTA ранглистата , изкачвайки се с 27 места до № 615 с 38 точки. На двойки Мартина Гледачева прогресира с цели 42 позиции и вече е 662-ра с 37 точки.