Цветана Пиронкова отпадна от Стосър в първия кръг в Пекин

снимка: Guliver/Getty Images

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова отпадна в първия кръг на турнира на твърди кортове в китайската столица Пекин с награден фонд над 4,5 милиона долара, предаде БТА.

24-годишната Пиронкова загуби от шампионката от Откритото първенство на САЩ и номер 6 в схемата Саманта Стосър (Австралия) с 4:6, 0:6 за 70 минути.

Стосър започна силно и поведе с 4:1. Пиронкова постепенно стабилизира играта си, успя да върне пробива и от 2:5 стигна до 4:5.

В десетия гейм пловдивчанката сервираше за изравняване на резултата, но допусна нов пробив, а с това загуби и сета за 46 минути.

Във втората част австралийката тотално доминираше. Стосър спечели първите десет разигравания и до края на даде гейм на българката.

Пиронкова, 45-а в класацията на WТА, заработи 5 пункта за световната ранглиста и 11817 долара. Отпадането няма да ѝ се отрази тежко, защото не защитава точки от миналогодишното издание, като се очаква все пак да се свлече с 2-3 места в ранглистата.

През следващата седмица първата ни ракета ще почива, а на 17 октомври ще започне участието си на турнира в Москва с награден фонд $721,000, който ще бъде и последното ѝ състезание за 2011 г.