Цветан Соколов с 25 точки за победа над шампиона

снимка: piemontevolley

Отборът на Бре Банка Ланути (Кунео) победи с 3:2 гейма (25:14, 26:28, 25:21, 23:25, 15:10) шампионите от  Лубе Банка Марке (Мачерата) в дербито на десетия кръг на италианската Серия А1.

Българският национал Цветан Соколов бе един от най-добрите в драматичния двубой след като реализира 25 точки за успеха на своите. С тази победа отбора на Кунео има 20 точки на 4-то място и е само на две точки от втория Мачерата. Лидер е тима на Тренто с 26 пункта.

Срещата започна отлично за домакините, които спечелиха първия гейм на 14. Последва изравнява от страна на Мачерата след силна игра на Иван Зайцев в края на втория гейм.

Кунео съуми отново да поведе в резултата с след 25:21 в третата част, но не успя да спечели три точки след като изостана в четвъртата част. В тайбрека домакините се справиха лесно и спечелиха с 15:10.

Най-резултатен в мача и MVP бе избран Вут Вийсманс, който реализира 28 точки. Ървин Нгапет добави 16 точки. За гостите от Мачерата Иван Зайцев и Драган Станкович реализираха по 13 точки.