Цветан Соколов изригна с 25 точки за победа над бившия си отбор

снимка: trentinovolley.it

Шампионът Тренто записа третата си победа в Серия А1, след като се наложи с 3:1 при гостуването си на Кунео в дербито на 5-ия кръг в италианското волейболно първенство.

Възпитаниците на Роберто Серниоти тотално надиграха съперника си в първите два гейма, спечелени съответно с 25:18 и 25:16. Кунео се върна в мача, вземайки третата част след 25:22, но след това Тренто успя да затвори мача с успех с 25:23 в оказалия се последен четвърти гейм.

Звездата на гостите Цветан Соколов изигра поредния си много силен мач за Тренто и бе с основен принос за успеха. Българският национал не показа никакви сантименти към бившите си съотборници от Кунео (където игра под наем през миналия сезон - б.а.) и наниза 25 точки (4 блока, 1 ас, 59 процента успеваемост в нападение), с които се превърна и в топреализатор на мача.

Португалецът Алешандре Ферейра добави 14 точи за успеха, Филипо Ланца се отчете с 10, а центровете Емануеле Бирарели (11 точки) и Себастиан Соле (8 точки) отново изнесоха силен мач, като двамата записаха общо 19 пункта.

За Кунео най-полезен бе френският национал Антонен Розие, който реализира 16 точки, а единственият друг волейболист на домакините, завършил с двуцифрен актив, стана Габриеле Маруоти със 11 пункта.

След тази победа Цецо Соколов и компания се изкачиха на трето място във временното класиране на Серия А1 с актив от 9 точки след 3 победи и 1 загуба, като трентинци са и с мач по-малко. Кунео пък заема десета позиция с 4 точки след една победа и четири поражения. Лидер е Мачерата с пълен актив от 15 пункта, следван от Пиаченца с 11.