ЦСКА зарадва "Армията" с разгром 6:2 за Купата (СНИМКИ)

ЦСКА постигна най-атрактивната си победа през новия сезон, след като зарадва около 600 зрители на стадион „Българска армия" с разгром 6:2 над лидера в Б група Хасково в първия мач от 1/16 финалите в турнира за Купата на България.

През първото полувреме „червените" имаха пълно превъзходство над съперника и си осигуриха комфортна преднина от три попадения чрез точните изстрели на Венцислав Василев, Марсиньо от дузпа и Григор Долапчиев.

След почивката статуквото се запази и домакините продължиха да са видимо по-класният тим на терена. Влезлият на мястото на Тодор Янчев Емил Гъргоров с прекрасно подаване асистира за втория гол на Марсиньо, който покачи резултата на 4:0 в самото начало на втората част.

Гостите успяха да извлекат максимума от невниманието в „червената" защита и се отчетоха с две попадения в рамките на 4 минути между 58-ата и 62-ата. Първо Владислав Узунов се разписа за 4:1, а по-късно Димитър Алексиев наказа груба грешка в защита на Вальо Илиев и с красив фалцов изстрел направи 5:2.

Между двете попадения новото попълнение на ЦСКА Мамаду Сидибе успя да открие головата си сметка след разбъркване в пеналтерията на гостите в 60-ата минута. Крайното 6:2 пък маркира Ивайло Чочев, за когото това също бе първи точен изстрел през този сезон.

Така 31-кратните шампиони почти сигурно ще продължат към осминафиналите без никакви проблеми.

"Армейците" категорично надиграха през първите 45 минути на „Българска армия", като си осигуриха комфортна предниа, благодарение на попаденията на Венцислав Василев, Марсиньо от дузпа и Григор Долапчиев.

В 6-ата минута именно Венцислав Василев се извиси във въздуха и на първа греда посрещна центриране от корнер на Марсиньо, след което с глава прати топката неспасяемо и откри резултата - 1:0.

Това е второ попадение за защитника на „армейците", който се разписа и при разгромния успех с 4:0 над Нефтохимик в А група.

От началото на срещата домакините имаха пълно превъзходство и можеха да водят с повече попадения, ако Григор Долапчиев не бе изпуснал сам срещу вратаря, а Валентин Илиев - от 4 метра с глава на чиста позиция.

В 22-ата минута пробив по десния фланг на Венци Василев завърши с нарушение срещу него в рамките на наказателното поле, което провокира съдията Таско Тасков да отсъди дузпа. Марсиньо застана зад бялата точка и безпроблемно реализира за 2:0, както го направи през уикенда в Гоце Делчев срещу Пирин.

Любимецът на „червената" агитка Григор Долапчиев вкара 3-ия си гол в 4-ия си мач с екипа на ЦСКА, за да направи резултата 3:0 срещу Хасково в първи мач от 1/16 финалите в турнира за Купата на България.

Долапчиев беше изведен сам срещу вратаря на гостите, който успя да го изпревари и да изрита топката напред. Юношата на „червените" се предпази с ръце и укроти кълбото с помощта на левия си лакът, който обаче беше пред тялото му.

Затова играта беше оставена да продължи, а след това Долапчиев нямаше проблеми на празна врата да направи резултата 3:0 в 30-ата минута.

До края на полувремето имаше още няколко удара към вратата на Хасково, но без да се стигне до 4-ти гол.

Влезлият след почивката Емил Гъргоров с прекрасен извеждащ пас предостави пространство на Марсиньо, който напредна, нахлу в пеналтерията и с прецизен изстрел реализира втория си гол в мача, за да направи резултата 4:0 в 48-ата минута.

Хасково изненадващо върна един гол във вратата на ЦСКА в 59-ата минута чрез водещия си реализатор през сезона Владислав Узунов. Той издебна на дъгата на пеналтерията зле изчистена топка и с премерен изстрел по тревата не остави шансове на Райс М'Боли - 4:1.

Мамаду Сидибе реализира първия си гол за ЦСКА в 60-ата минута и светкавично върна преднината от 4 гола на „червените" срещу Хасково в първия двубой от 1/16 финалите на Купата на България.

Той се възползва от разбъркване в пеналтерията на гостите след центриране от фаул и отблизо за първи път записа името си сред голмайсторите.

В 62-та минута дъждът от голове продължи, като току що влезлият Димитър Алексиев наказа груба грешка на Валентин Илиев и с красив параболичен изстрел препарира Райс М'Боли за 5:2.

Крайното 6:2 маркира Ивайло Чочев в 82-ата минута, след като получи топката в наказателното поле при изпълнение на пряк свободен удар от Емил Гъргоров. Бадема насочи клъбото към Чочев, който технично се обърна и от 7 метра простреля мрежата на гостите.

Старши треньорът на ЦСКА Стойчо Младенов спази обещанието си и ще заложи сред титулярите на юношата на клуба и любимец на феновете Григор Долапчиев.

Именно на него е поверена задачата да води атаката на „армейците" в първия мач от 1/16 финалите на турнира за Купата на България срещу по-ниско разредния Хасково.

Долапчиев има 2 гола в 3 мача до момента през сезона и ще се опита да увеличи головата си сметка срещу непретенциозния съперник, като компания в нападение ще му прави новото попълнение Мамаду Сидибе.

Двама от основните титуляри на Стойчо Младенов до момента през сезона в А група - Емил Гъргоров и Неманя Милисавлевич - са оставени на пейката, а обичайният вратар Томаш Черни изобщо не е в групата за двубоя с Хасково. Вместо него под рамката застава завърналият се Райс М'Боли.

Новото попълнение от Черноморец Жереми Фо-Поре ще започне в карето в защитата, като заедно с него там ще оперират Венцислав Василев, Валентин Илиев и Жаксон Менди.

Най-опитният играч на „червените" Тодор Янчев отново ще ръководи играта в средата на терена заедно с Ивайло Чочев.

Героят от срещата с Пирин (Гоце Делчев) в 8-ия кръг на А група Марсиньо е напълно възстановен от леката си травма и ще започне сред титулярите, както и Омар Косоко.

Състав на Хасково: Василев, Чанев, Колев, Марем, Ангелов, Скерлев, Шекеров, Плахов, Крумов, Кръстев, Узунов