ЦСКА записа най-убедителната победа през сезона

ЦСКА записа най-убедителната си победа до момента в А група, след като в мач от 23-ия кръг на “Българска армия“ буквално попиля гостуващия Любимец, печелейки с гръмкото 7:0.

Това е и най-убедителната победа до момента в първенството, като преди това Левски държеше постижението с 6:0 над Нефтохимик на “Герена“.

Най-добър на терена беше Антон Карачанаков(14, 53), който се отчете с две попадения, а освен това се отчете и с три асистенции. Долапчиев пък се появи като резерва, но беше т очен в 61', а и подаде на Ивайло Чочев за крайното 7:0 в 67'.

Иначе Омар Косоко откри резултата рано-рано в 6', а до полувремето разликата вече беше 3 гола, след като Гъргоров бе точен в добавеното време.

Така ЦСКА се завръща и в топ 3 на класирането, като “червените“ имат 42 точки. Те обаче могат да бъдат изпреварени от Левски, който играе с Нефтохимик утре следобед. Това беше и последният кръг от първенството през зимата, като единствено остава да видим Вечното дерби за Купата, както и останалите мачове от кръга утре.

ЦСКА почна вихрено срещата и още в 6' откри резултата. Изненадващият титуляр Косоко получи отличен пас в наказателното поле, навърза двама защитници, а ударът му затрудни максимално Рашков, който не се намеси добре – 1:0 за радост на феновете на тима.

Атаките на „червените“ не спираха и логично в 14' падна още един гол. Тогава Карачанаков беше изведен зад защитата на гостите, като по впечатляващ начин той овладя отлично и с прецизен удар направи 2:0.

Домакините продължиха доминацията си на терена и можеха да отбележат още доста голове, като Мартин Петров и Емил Гъргоров се отчетоха с пропуски, а в 28' Петров уцели горната греда зад вратата на Рашков. При добавката неточен бе Косоко.

След още няколко нелепи пропуска се стигна до добавеното време, когато Карачанаков излезе сам срещу вратаря, но Рашков спаси. За съжаление на вратаря, топката се върна в краката на крилото, а той подаде на Гъргоров, който с прецизен удар фиксира резултата на 3:0.

През второто полувреме на терена се появиха Витанов и Долапчиев, което не спря набезите в “червено“, а в рамките на две минути резултатът набъбна до 5:0.

Първо в 52' Карачанаков центрира перфектно от корнер, а Василев засече брилянтно с глава. Той уцели страничната греда, но топката влетя неспасяемо в мрежата. Само минута по-късно резервата Витанов асистира на Карачаноков за втория му гол в мача – 5:0.

Това, разбира се, не беше всичко в срещата, след като в 61' любимецът на сектор “Г“ Григор Долапчиев не пропусна да отбележи, след като бе изведен от изигралия най-силния си мач до момента Антон Карачанаков.

Още една “млада“ комбинация фиксира крайното 7:0, като Долапчиев намери отлично Чочев, който матира Рашков с удар в долния ляв ъгъл. След този гол “червените“ буквално спряха да играят и позволиха на Любимец да създаде няколко опасни положения, но от тях гол не падна, а Вълчанов уцели гредата.