ЦСКА загуби седмата си контрола

снимка: cska.bg

Отборът на ЦСКА загуби седмата си контрола, която се игра днес в Турция, където столичани са на подготвителен лагер. Деветия в датското първенство Сйондерийске успя да поведе с 2:0 и това се оказа непреодолимо препятствие за играчите на Стойчо Младенов. Борис Галчев успя да върне едно попадение, но като цяло пропуските на „червените“ се оказаха решаващи в срещата.

Първата по-интересна ситуация бе пред „червената“ врата още в 9-тата минута, когато Гуира получи добър пас на границата на наказателното поле, но реши да финтира Апостол Попов вместо да опита изстрел. Само три минути по-късно последва центриране в полето на ЦСКА и Поуние стреля с глава, но Максимс Уваренко показа добър рефлекс и спаси положението.

В 26-тата минута датския тим излезе напред в резултата, след като Абсаласен с прекрасен шут от над 20 метра препарира стража на 31-кратните шампиони на България.

След почивката „армейците“ започнаха да играят по-активно , но вместо да изравнят получиха втори гол в мрежата си. Автор на попадението бе отново Абсаласен, който се възползва от шут на Бекхман, отклонил се от левия стълб на Уваренко.

15 минути преди края Бори Галчев върна едно попадение след прекрасно изпълнение на пряк свободен удар.

Само три минути пред края на срещата Еденилсон Бергонски можеше да изравни, но изстрелът му с глава бе избит от голлинията.