ЦСКА загуби с дузпи финала на "Голд Сити Къп"

снимка: cska.bg

Отборът на ЦСКА загуби по крайно драматичен начин финала на приятелския турнир "Голд Сити Къп", след като днес "червените" отстъпиха на полския Заглебие след изпълнение на дузпи.

В редовното време резултатът бе 3:3, след като "армейците" допуснаха изравняване в последната минута на срещата. Апостол Попов, Илияс Кириакидис и Серж Нюаджи вкараха за българския тим в редовното време, а в самия край младият Григор Долапчиев тресна гредата. При дузпите пропуски направиха Станко Йовчев, Михаил Венков и Васил Попов, което не позволи на ЦСКА да прибере трофея.

Наставникът на ЦСКА Миодраг Йешич започна с Анатоли Господинов на вратата, като пред него в отбрана се наредиха капитанът Иван Бандаловски, Апостол Попов, Пламен Крачунов и Михаил Венков. Лукас Саша, Абел Анисе и Сержиньо стартираха в средата на терена, докато Серж Нюаджи, Ивайло Чочев и Мартин Камбуров трябваше да притесняват отбраната на Заглебие.

На пейката за "армейците" останаха вратарят Божидар Стойчев, Костадин Стоянов, Васил Попов, Юлиян Илиянов, Венцислав Василев, Ангел Грънчов, Петър Витанов, Илияс Кириакидис, Нджонго Присо, Станко Йовчев и Григор Долапчиев.

Като титуляри за Заглебие стартираха двама бивши футболисти на ЦСКА - Александър Тунчев и Павел Виданов, като първият напусна принудително още в средата на първата част.

Двубоят стартира с няколко разменени атаки към двете врати, а в 12' удар на Сержиньо бе избит от голлинията. Две минути по-късно Бандаловски и Камбуров разиграха добре, но изстрелът с глава на последния не бе достатъчно силен. В 23' топката бе центрирана към Ивайло Чочев, но Александър Тунчев успя да надскочи младия нападател на ЦСКА.

В 27' Чочев стреля технично от пряк-свободен удар, но в аут. В 32' обаче прошка за поляците нямаше, като "червените" откриха резултата. Лукас Саша центрира в пеналтерията на Заглебие, където Апостол Попов с глава прониза Глива за 1:0.

За съжаление на Миодраг Йешич обаче, полският тим отговори само две минути по-късно. Йеж получи възможността да стреля от пряк-свободен удар, като неговият изстрел се оказа неспасяем за Господинов - 1:1.

На почивката Миодраг Йешич извърши няколко промени в своя стартов състав, като в игра се появиха Божидар Стойчев, Венцислав Василев, Ангел Грънчов, Илиас Кириакидис и Нджонго Присо. Терена напуснаха Анатоли Господинов, Апостол Попов, Пламен Крачунов, Анисе и Мартин Камбуров.

Играта бе подновена, а малко след това резервата Божидар Стойчев трябваше да показва класа. Първо той спаси удар на Йеж, а три минути по-късно стражът блесна и с двойно спасяване, отразявайки удари на Йеж и Малковски. В 58' ЦСКА отговори с втори гол, дело на друга резерва - Илияс Кириакидис. Гръцкият футболист също отбеляза от статично положение, извеждайки "армейците" напред - 2:1.

В 64' ЦСКА направи сериозна крачка към решаване на мача, бележейки и трети гол в полската врата. Центриране от ъглов удар предизвика разбъркване в наказателното поле на Заглебие, а там най-съобразителен бе Серж Нюаджи, който вкара кълбото за 3:1.

В 71' "червените" показаха качества и на контраатака, а поляците се разминаха с четвърто попадение. Първо изстрел на Чочев бе блокиран, а след това далечен изстрел на Сержиньо се оказа твърде неточен. Две минути по-късно ЦСКА бе наказан, а Заглебие се върна в мача. Намойнесу се разписва след продължителна атака на поляците, която бе завършена от левия бек със силен удар във вратата - 3:2.

Между 84' и 86' българският отбор бе много близо до ново попадение. Първо резервата Долапчиев тресна гредата след самостоятелен рейд, а две минути по-късно отново той имаше шанс да се разпише. Младокът получи подаване от Присо, но и този път бе неефективен в завършващия удар.

В 90' драмата стана пълна, след като отборът на Заглебие получи правото да изпълни дузпа. Зад топката застана Вилчук, който матира Божидар Стойчев и оформи крайното 3:3. Така финалът за "Голд Сити Къп" трябваше да бъде решен след изпълнение на дузпи, където пропуските на Станко Йовчев, Михаил Венков и Васил Попов позволиха на Заглебие да спечели трофея.