ЦСКА загря за Вечното дерби с 3:1 над Раднички в Сърбия

Отборът на ЦСКА победи с 3:1 отбора на ФК Раднички (Ниш). Срещата се игра в Сърбия, като това е последната проверка за „червените" преди дербито с Левски на 20 октомври. Головете за българите отбелязаха Тасио, Карачанаков и Сержиньо.

Титуляр за ЦСКА започна Иван Бандаловски, който поигра близо 30 минути за националите срещу Дания преди да си изкара червен картон. Към Бандаловски в отбраната се бяха присъединили Родригес, Попов и Крачунов. Тошко Янчев и Саша започнаха в средата. В предни позиции Стойчо бе заложил на Карачанаков, Анисе, Нюаджи и Тасио, който играеше като централен нападател.

Очаква се именно на този състав да заложи Стойчо Младенов и във Вечното дерби. Срещата бе наблюдавана и от бившия спортен директор на ЦСКА Драголюб Симонович.

Двубоят започна с атаки пред двете врати, като първата добра възможност дойде за домакините в 15-та минута, но вратарят Черни изби удар на Йованович. Постепенно ЦСКА започна по-често да атакува и стигна до първият гол в 33-та минута. Нюиаджи проби по лявото крило и намери Тасио, който с премерен удар откри резултата.

Минута по-късно ЦСКА отбеляза втория си гол. Този път Карачанаков се разписа с глава след центриране на Нюиаджи. Няколко минути по-късно Милан Йованович върна един гол за домакините.

Това обаче изобщо не притесни българите и в 43-та минута Анисе се измъкна на добра позиция, но стреля в аут. В последната минута на полувремето Нюиаджи излезе сам срещу вратаря, но също стреля в аут.

Втората част започна с две смени за ЦСКА като Грънчов и Пакурар замениха Попов и Янчев. Именно румънецът Пакурар пробва далечен удар, но вратаря на Ниш се справи трудно. В 70-та минута Петрович се озова сам срещу Черни, но стреля над вратата. Минута по-късно Присо също пропусна прекрасна възможност след като от границата на малкото наказателно поле не уцели вратата.

Все пак в 79-та минута ЦСКА покачи резултата на 3:1. Бандаловски центрира и след грешка на вратаря Сержиньо се възползва и бутна топката в мрежата.