ЦСКА взе дербито със Спартак, Миланов с цял мач

снимка: pfc-cska.com

ЦСКА се наложи с 1:0 над Спартак (Москва) в дербито на руската столица от 17-ия кръг на руската Висша лига. Срещата се игра на стадиона на стадион Арена Химки в едноименното предградие.

Нападателят от Кот д'Ивоар Сейду Думбия се разписа в 8-ата минута, а българският национал Георги Миланов игра пълни 90 минути за победителите. Повече от 1600 милиционери и служители на органите за безредици бяха ангажирани в мача.

Началото на мача беше за отбора на ЦСКА, който успя да се възползва от грешка на вратаря Артьом Ребров. Стражът на Спартак Москва тръгна да атакува топката срещу Думбия, но африканецът изпревари Ребров и нямаше проблеми да изпрати топката в опразнената врата.

След като отбелязаха този гол, московските армейци се върнаха в своята половина и разчитаха на контраатаки. Спартаковци комбинираха прилично, но в завършващата фаза рядко им се получаваха нещата.

През второто полувреме нещата изглеждаха доста по-различно. Спартак беше много стихиен, докато ЦСКА пропусна доста ситуации да реализира. В тези моменти обаче вратарят Ребров спаси червено-белите.

В 49-ата минута Кейсуке Хонда пропусна перфектна възможност. Георги Миланов беше в основата на ситуацията, след като избяга от Макеев и подаде на японеца, който обаче не беше точен. В 58-ата минута пък Рафаел Кариока от Спартак получи жълт картон заради нарушение срещу Миланов.