ЦСКА удари три шамара на Локо (Сф)

Отборът на ЦСКА се саморазправи със столичния Локомотив в контрола, изиграна днес на стадиона в кв. "Надежда".

Спарингът завърши с убедителен успех от 3:0 в полза на "армейците", които преди два дни се наложиха и над Локомотив Мездра в друга приятелска среща.

Ивайло Чочев, Валентин Илиев и Мартин Петров бяха точни за ЦСКА, докато Джиби вкара почетно попадение за Локомотив в самия край.

След като в Мездра Стойчо Младенов заложи на голяма част от своите млади и резервни футболисти, днес Екзекутора излезе с най-доброто. Райс Мболи застана на вратата, а Апостол Попов, Джаксън Менди, Валентин Илиев и Жереми Фо-Поре действаха в отбрана. Ивайло Чочев, Стивън Сънди и Лазар Маркович действаха в средната линия, докато Мартин Петров, Иван Стоянов и Омар Косоко стартираха в атака.

Двубоят на ст. "Локомотив" започна на високо темпо, като още в 7' ЦСКА успя да открие резултата в своя полза. Груба грешка на Божидар Митрев позволи на Ивайло Чочев да стреля към вратата, като младият халф не сбърка - 0:1.

Само седем минути по-късно ЦСКА вече водеше и с два гола на сметката си. Капитанът Валентин Илиев засече центриране на Мартин Петров, пронизвайки Митрев от близка дистанция за 0:2.

4077660

Малко след това Мартин Петров пробва сам да направи резултата класически, но ударът на крилото излезе в аут. В 26' Фереми Фо-Поре изненадващо се озова очи в очи с Божидар Митрев, но бившият вратар на Левски спаси.

Три минути преди почивката трети гол в полза на ЦСКА все пак падна. Мартин Петров проби отлично отляво на атаката и с плътен удар опъна мрежата зад Митрев за 0:3.

4077657

През втората част и двамата треньори извършиха много смени в своите състави, а след вихреното първо полувреме, през второто падна само един гол и то в самия край. В 60' Мартин Петров се справи със Славчев и стреля от малък ъгъл, но неточно.

Четири минути преди края пред ЦСКА се откри добра възможност за четвърти гол. Резервите Карачанаков и Галчев можеха да отбележат, но и двамата пропуснаха пред вратата на Кацарев.

Крайното 1:3 бе оформено в заключителните минути, когато Локомотив все пак стигна до почетно попадение. Джиби бе изведен по добър начин от Гаел, бележейки в мрежата на "армейците".