ЦСКА стартира 2019-а с реми срещу немци в Испания

ЦСКА и Бохум извъртяха 1:1 в първата контрола на тима воден от Нестор ел Маестро по време на лагера в Испания. И двете попадения паднаха през втората част. Немският втородивизионен отбор откри резултата в 63-та минута след гол от пряк свободен удар. В 75-та Кристиян Малинов отбеляза красиво попадение, с което възстанови равенството.

На старта на второто полувреме Ел Маестро направи пет промени - в игра се появиха Стипица, Перейра, Атанасов, Енрике и Мауридес на местата на Черниаускас, Бодуров, Манолев, Десподов и Соу. В 68-та минута Евандро и Бикел замениха Тиаго и Антов.

Извън групата за мача останаха Рубен Пинто, Едвин Джеси, Ангел Лясков и Йоан Бауренски. Те получиха почивка от треньора, защото в последните дни тренираха на облекчен режим и щабът не искаше да рискува с пускането им в игра.

Следващата контрола на ЦСКА е в неделя срещу унгарския Академия Пушкаш.

"Армейците" първи затрудниха съперника и Бодуров опита да вкара в първите минути, но вратарят на Бохум се справи. След четвърт час игра Черниаускас спаси "червените" от попадение след неуверена игра на отбраната и удар на Теше. Отново той поиска дузпа за фаул на Бодуров 10 минути по-късно, но реферът замълча. Комбинация Десподов - Соу можеше да завърши с гол в 30-ата минута, гамбиецът стреля, но вратарят на Бонум улови. До края на полувремето Бодуров едва не си вкара автогол, а Симон Цолер тества Черниаускас с топовен удар.

Втората част започна с много промени и двата състава, като ЦСКА започна да пресира съперника в първите минути. Въпреки това Бохум имаше две възможности около 55-ата минута след удари на Доминик Холткамп и Силвер Жанвула. Мауридес се отчете с две опасности пред немската врата в следващите пет минути, но не стигна до попадение.

Резултатът в мача откри Себастиан Майер в 64-ата минута от пряк свободен удар, фронтално срещу Стипица - 1:0 за Бохум. Десет по-късно Малинов изравни за ЦСКА, възползвайки се от пас на Рафаел Енрике. В минутите до края на мача и двата тима можеха да стигнат до гол, но равенството се запази и ЦСКА стартира с хикс първия си двубой за 2019 година.