ЦСКА срази и новия Левски

снимка: Facebook / волейболен клуб ЦСКА

ЦСКА победи Левски Боол с 3:1 (25:20, 25:20, 22:25, 25:22) в дербито от 14-ия кръг на Суперлигата по волейбол при мъжете, играно в зала "Васил Симов".

Домакините, подкрепяни от своите фенове, диктуваха събитията на полето през първите два гейма, повеждайки в резултата с 2:0 след 25:20 и 25:20. "Сините" отвърнаха на предизвикателството в третия сет с успех 25:22, но загубиха оказалата се последна част с 22:25 и отстъпиха в крайния резултат.

Така "червените" се изкачиха на 7-о място във временното класиране с 6 победи, 8 загуби и 18 точки. Левски пък остава на предпоследното 9-о място с 2 победи, 12 загуби и 7 точки и все по-малки шансове за класиране на плейофите.

В следващия 15-и кръг ЦСКА гостува на коравия тим на Арда (Кърджали), а "сините" са домакини на лидера Нефтохимик 2010 (Бургас) в "Арена Армеец", като срещата ще бъде с благотворителна цел. Мачовете са в събота (20 февруари) от 18,00 часа.