ЦСКА спести сериозен разгром на Чепинец

снимка: БГНЕС

ЦСКА постигна 19-ата си поредна победа в Югозападната В група, след като в един от неособено силните си мачове спечели с 4:0 визитата си на Чепинец във Велинград. „Армейците“ вече имат 57 точки в актива си и поне временно дръпват с 11 пред втория Витоша (Бистрица), докато Чепинец остава с 20 пункта на десето място.

Миналият мач на стадион „Българска армия“ завърши с далеч по-изразителния успех 7:0 за ЦСКА, но сега във Велинград играчите на Христо Янев определено не разгърнаха сериозна част от потенциала си.

Самир Аяс откри резултата в 38-ата минута, след като по-рано два гола на Момчил Цветанов бяха отменени заради крайно спорни засади (втората напълно несъществуваща). В 47-ата минута Преслав Йорданов се разписа за 0:2, а резервата Александър Александров вкара за 0:3 в 84-ата.

В 93-ата Галчев сложи топката на крака на Йорданов и нападателят се разписа отново за крайното 0:4.

ЦСКА продължава да е без конкуренция във В група, като головата разлика на тима вече е 79:2. Двубоят бе наблюдаван на трибуните от изпълнителния директор на Лудогорец Ангел Петричев.

В 11-ата минута ЦСКА можеше да материализира подчертаното си превъзходство, след като Борис Галчев центрира от пряк свободен удар, а Ангел Грънчов се извиси на далечната греда и подаде с глава за Йордан Йорданов, но неговият шут бе избит пред голлинията.

Малко по-рано пък гол на Момчил Цветанов след центриране по земя от десния фланг бе отменен заради спорна засада. В следващите минути Борис Галчев се отказа да търси съотборници от преките свободни удари и на два пъти сам с опасни шутове застраши вратата на противника, но не намери очертанията.

В 31-ата Галчев с добро подаване отдясно опита да асистира на Преслав Йорданов, но той не можа да нанесе голов шут, а от голлинията Цветанов с глава прати кълбото в мрежата, но попадението пак бе отменено заради засада - отново доста спорна.

В 38-ата минута най-накрая ЦСКА реализира "редовен" гол, след като Борис Галчев с чудесен пас в коридор намери пролука в защитата на Чепинец и от по-задна позиция Самир Аясс се озова очи в очи с вратаря. Халфът на ЦСКА елегантно преодоля стража и на празна врата откри резултата 0:1.

В последните секунди на полувремето реферите ощетиха и домакините, след като играч на Чепинец бе изведен сам срещу Анатоли Господинов, но бе маркирана несъществуваща засада. Само 120 секунди след почивката пък ЦСКА реализира решителен втори гол, след като Кирил Динчев направи чудесна акция по дясното крило и подаде на празна врата за Преслав Йорданов, който не сбърка - 0:2.

След отбелязването на втория гол ЦСКА продължи да контролира топката и да опитва нови атаки, но поддържаше темпото ниско, явно не искайки задължително да преследва поредната си разгромна победа.

Слаби удари от добри положения пред границата на наказателното поле на Момчил Цветанов и Борис Галчев пък попречиха на "армейците" да стигнат до по-изразителен аванс. Най-опасният шут след гола обаче бе дело на резервата  Александър Александров, който от около 30 метра отправи бомбен изстрел от фаул,но вратарят на Чепинец отрази в корнер.

В 82-ата минута ново статично положение за малко не доведе до трето попадение, но Галчев разтресе напречната греда с изпълнението си пред дъгата на наказателното поле. В 84-ата вече нямаше как домакините да избегнат инкасиране на трети гол - Момчил Цветанов проби отляво в пеналтерията и центрира успоредно на голлинията, където пък Александър Александров с елементарно докосване се разписа на празна врата - 0:3.

Малко по-късно обаче Александров се изложи при контраатака, защото се забави с подаването си отдясно, а цели трима негови съотборници чакаха сами в наказателното поле. В 93-ата минута все пак Галчев с центриране от десния фланг позволи на Преслав Йорданов с премерен изстрел да оформи крайното 0:4.