ЦСКА спечели Вечното дерби с Левски и при юношите

снимка: levski.bg

ЦСКА спечели дербито при юношите (младша възраст, родени 1997 г) срещу Левски с 3:1 и остава еднолично начело в класирането на първенството на София.

Два гола за "армейците" вкара централният защитник Михал Шилдаров, а един добави капитанът Кристиян Пешов.

След този победа ЦСКА има 27 точки от 9 мача в градското първенство, следван от Славия (9 мача) и Левски (8 мача) с по 21 точки. Септември е на 4-о място с 19.

Отборът на ЦСКА показа по-голяма мотивация в срещата и реши всичко още до почивката, когато водеше с 3:0. В 19-ата минута ЦСКА откри резултата чрез Шилдаров, който на два пъти стреля с глава, за да прати топката в мрежата на вратаря Вилислав Мичев. Четири минути по-късно капитанът на младите "армейци" Кристиян Пешов направи 2:0 с топовен шут от 25 метра.

Шилдаров вкара своя втори гол, като отново засече центриране от корнер в 28-ата минута. Той посрещна топката от въздуха с глава и я прати между вратаря и защитник на "сините", който беше застанал на гредата.

"Сините", които миналата година станаха шампиони при децата със същия набор, опитаха да реагират с повече агресия. Единствено обаче стигнаха до едно попадение, което беше автогол на вратаря на ЦСКА Николай Петров. Стражът на "армейците" не се ориентира при меле, дошло след центриране на Димитър Буров от наказателното поле и топката се отби в главата му, за да влезе в мрежата.

Днес се играха още два мача между двата големи съперника в българския футбол, посочва БТА. При родените при 1999-а година "сините" смазаха противника си на стадион "Георги Аспарухов" с 6:0 и водят в своето градско първенство със 7 победи от 7 мача. На Футбол-7 пък при родените през 2002-а година ЦСКА се наложи с 3:2.