ЦСКА спечели най-нервния си мач във В група

ЦСКА очаквано постигна осма поредна победа във В група, след като срази Рилски спортист с 3:0 на тежкия терен на стадиона в Самоков. „Армейците“ продължават да са лидери в класирането с пълен актив от точки и без допуснато попадение.

Владислав Узунов откри резултата в 22-ата минута, след като довкара пропуснатата от Костадин Хазуров дузпа. 30-годишният нападател не можа да се разпише за десети път в първенството, като освен 11-метровия наказателен удар, направи още един сериозен пропуск.

Самир Аясс след хубава атака в добавеното време на първата част направи резултата 0:2, а третото попадение бе дело на Преслав Йорданов от дузпа – той тъкмо бе заменил Хазуров и успя да реализира от бялата точка.

Домакините от Рилски спортист се погрижиха ЦСКА да усети атмосферата на В група с редица груби влизания и още повече разправии със съперници и със съдията Стефан Апостолов. Реферът определено изпитваше трудности да укроти самоковци, а след втората дузпа незнайно защо не изгони Виктор Колев, който имаше два жълти картона, но явно арбитърът е записал друго име при първото официално предупреждение.

Преслав Йорданов също се поддаде на провокациите на домакините и след като отбеляза гола, отиде да дразни вратаря Красимир Гьорев (заслужи си жълт картон), който пък бе единствената причина ЦСКА да бие „само“ с три гола.

Победата е осма поредна за „армейците“ във В група, но общо 13-та последователна, ако се броят и мачовете в турнира за Купата на България.

В началните минути прави впечатление лошото състояние на терена след дъждовете през седмицата, а по време на самия мач също валеше. На няколко пъти футболистите и на двата отбора се подхлъзваха комично и поради тази причина качеството на игра в първите сегменти на срещата е ниско.

След десетина минути ЦСКА започна повече да задържа топката, макар и трудно да организираше акциите. Самир Аясс, Костадин Хазуров и неуспешно центриране на Борис Галчев обаче за нула време внесоха напрежение в наказателното поле на Рилецо.

Макар и не особено осезаем, натискът на "червените" доведе до неприятности за домакините - след рикошет при центриране на Владислав Узунов топката бе избита от Тихомир Тодоров, но в процеса той опита да направи суплекс на Костадин Хазуров и реферът посочи бялата точка.

Въпреки протестите на играчите на Рилски спортист, Хазуров застана зад топката, но по впечатляващ начин вратарят Красимир Гьорев (въпреки напредналата си футболна възраст) отрази удара на нападателя. За съжаление на домакините обаче при добавката на празна врата Узунов откри резултата - 0:1 в 20-ата минута.

120 секунди по-късно Хазуров с плонж засече ефектно центриране от дясно, но вратарят на Рилецо отново блесна с отлична намеса. В 29-ата минута Николай Цветков сервира отлично в пеналтерията, но Хазуров и Аясс се разминаха пред вратата - пореден пропуск на гостите. Малко по-късно Гьорев отново направи чудесно спасяване след далечен шут на Узунов, а след това при изстрел на Аясс топката бе изчистена от голлинията.

Aджов се утвърди като най-опасният футболист на Рилски спортист с добра изява в 40-ата минута, когато финтира Райчев и излезе сам срещу Стоян Колев, но Бранеков, който не правеше добър мач към момента, с шпагат помогна на вратаря си да улови топката.

В добавените секунди на първата част ЦСКА увеличи аванса си след добро взаимодействие между Аясс и Николай Цветков в наказателното поле, при което последният центрира успоредно на голлинията, а Хазуров чукна леко с пета за непокрития Аясс, за когото на празна врата не бе трудно да направи 0:2.

Рилски спортист започна силно второто полувреме и в първите десет минути се игра изцяло пред наказателното поле на ЦСКА, макар Стоян Колев да нямаше поводи да се намесва при опасни удари.

В 58-ата минута ЦСКА реши да се посъбуди и Борис Галчев с хубав изстрел от около 20 метра нацели напречната греда. В 72-ата минута, след като ЦСКА бе започнал предимно да задържа топката, съдията Стефан Апостолов отсъди втора дузпа. Галчев получи кълбото в пеналтерията след бързо разиграване и Виктор Колев го спъна, докато халфът се обръщаше към вратата.

Преслав Йорданов тъкмо бе заменил Костадин Хазуров и за разлика от него, успя да превърне наказателния удар в гол за 0:3. След това нападателят си изкара глупав жълт картон, опитвайки се да дразни вратаря Красимир Гьорев. Получи се объркване от страна на съдията, защото той показа жълт картон на Колев за нарушението, който трябваше да му е втори, но незнайно защо реферът не го изгони.

Това се оказа и последното ключово събитие в мача, който спокойно бе доигран за крайното 0:3.