ЦСКА спечели и контролата със Спартак (Пл)

снимка: cska.bg

ЦСКА постигна успех с 1:0 над Спартак Плевен в днешната си контрола, изиграна на терена в комплекс "Царско село" в столицата.

Както стана традиционно напоследък, Стойчо Младенов даде игрови минути на футболистите, които не получиха картотеки за началото на новия сезон в "А" група. Единственият гол в мача падна малко преди почивката, когато Тенгариня отбеляза в мрежата на Спартак.

И днешният мач обаче не премина без лоши новини за Младенов, след като още в 7' Костадин Стоянов напусна принудително игра с контузия. В предишната си контрола "армейците" вкараха пет попадения на Чавдар Етрополе, но днес ЦСКА игра по-слабо в атака.

ЦСКА стартира със състав: Макенджиев, Родригес, Венков, Бенжелюн, Стоянов, Пакурар, Тенгариня, Кирикиадис, Скиорили, Сержиньо и Платини. В игра се появиха още Ботев, Стоичков, Тасио, Долапчиев и Нюанджи.

Още в 2' Пакурар можеше да отбележи, но ударът му се оказа неточен. Заменилият Костадин Стоянов Стоичков също бе близо до гол, но младокът също не се оказа докрай ефективен във финалния удар.

Положенията пред двете врати не бяха никак много, като постепенно се стигна до 36', когато резултатът в "Царско село" все пак бе открит. Центриране на Сержиньо доведе до меле в пеналтерията на плевенчани, по време на което Тенгариня се оказа най-съобразителен, вкарвайки за крайното 1:0.

Втората част на сблъсъка също не предложи особено качествен футбол, като в 48' отново младият Стоичков стреля, но ударът му бе уловен. В 63' влезлият като резерва Нюанджи също бе близо до попадение, но изстрелът му с глава срещна гредата.