ЦСКА-София празнува много, но не надигра Лудогорец навръх юбилея

снимка: lap.bg

ЦСКА-София и Лудогорец не успяха да се победят и завършиха наравно 0:0 в мач от 33-ия кръг на Първа лига, игран на националния стадион "Васил Левски". "Червените" бяха много по-настоятелни към вратата на "орлите" през целия мач, но нямаха късмет. Те пропуснаха множество положения, а най-сериозното от тях бе удар в гредата на Кирил Десподов. Все пак дебютът на Христо Янев начело на ЦСКА-София бе белязан от положителни знаци и може да се определи като успешен.

Sporta.bg проследи на живо целия футболен празник между двата тима. Вижте всичко, което се случи на националния стадион, ТУК!

Двубоят на „Васил Левски“ бе кулминацията на празненствата по повод 70-годишния юбилей на „червените“. Цял ден на „Армията“ се провеждаха различни инициативи, но в 18:00 ч. истинският спектакъл се пренесе на националния стадион. Там Йорданка Христова изпя химна на България пред погледа на президента ген. Румен Радев и други важни фигури от държавния елит.

25 хиляди привърженици на ЦСКА-София обаче полудяха от радост, когато хеликоптер на въздушните сили кацна на терена, а от него слязоха Христо Стоичков, Димитър Пенев и Димитър Бербатов. Трите легенди на „армейците“ поздравиха играчите на двата тима и така дадоха начало на срещата.

Първите минути бяха вихрени за ЦСКА-София. Надъхани от собствените си привърженици, футболистите на Христо Янев натиснаха съперника и във втората минута Тиаго показа как тимът от „Армията“ ще действа в целия мач. Ударът му от пряк свободен удар обаче мина встрани от вратата.

В 5-ата минута Стойчо Атанасов опита центриране, но то се превърна в удар, който Браун спаси. Станислав Манолев пък веднага пробва късмета си от далечна дистанция, но топката премина встрани. Минута по-късно Лудогорец създаде първата си опасна ситуация. Кампаняро отправи изстрел извън наказателното поле, който премина на сантиметри над гредата на Черниаускас.

В 14-ата минута Хорхе Броун пак имаше грижи. Успореден пас на голлинията на Малинов замалко не стигна до футболист на домакините, който да я засече в празната врата. Малко по-късно Хеан Бланко бе изведен на голова позиция. Той обаче помисли, че е в засада и не успя да стигне до топката, която бе уловена от Броун.

В ответната атака Мисиджан намери Саша с извеждащо подаване, а бразилският халф на гостите стреля слабо и в средата на вратата в ръцете на Черниаускас. Впоследствие темпото спадна, но в края на полувремето Лудогорец можеше да излезе напред в резултата след страхотна самостоятелна акция на Швиерчок. Нападателят на гостите овладя с гръб към вратата, завъртя се и стреля по земя в близкия ъгъл. Топката влизаше в мрежата на Черниаускас, но стражът на ЦСКА-София показа рефлекс и изби в корнер.

И втората част започна ударно за „червените“. Още в първата минута след почивката Кирил Десподов бе изведен на чиста позиция от Кристиян Малинов, но не успя да стреля добре и ударът му стана лесна плячка за Броун. В следващата атака Хеан Бланко можеше да отбележи, след като премина покрай Броун. Топката обаче рикошира от ръката на нападателя малко преди това и Никола Попов отсъди нарушение в полза на Лудогорец.

В 54-ата минута ЦСКА-София разви перфектна атака отляво, а топката бе пусната към връхлитащия от втора позиция Десподов. Младокът нахлу в пеналта, но реши да подава, вместо да стреля, и това се оказа грешно решение - кълбото бе избито от краката му. В ответното нападение Кампаняро стреля мощно, но стражът на домакините улови авторитетно.

Пет минути по-късно Лудогорец получи шанс да изпълни пряк свободен удар в близост до вратата на „червените“. Топката обаче премина покрай гредата на Черниаускас при удара на Мисиджан.

В 71-ата минута ЦСКА-София отново се сблъска с лошия късмет. Манолев центрира към Десподов, а той веднага стреля по земя. Топката обаче рикошира в страничния стълб на Броун и за пореден път не пожела да влезе във вратата на "орлите". Това бе и всичко най-интересно в срещата, като двата тима не успяха да се надиграят.

Двубоят така или иначе не бе от никакво значение за крайното класиране в Първа лига, след като Лудогорец си гарантира 7-а поредна титла, а „червените“ се заковаха на втората позиция преждевременно. Двата тима добавиха по точка в активите си и „орлите“ вече са с 85, докато тимът на Христо Янев има 72 пункта.

Снимки: lap.bg