ЦСКА смаза София 2010, но получи гол

ЦСКА постигна 23-та поредна победа в Югозападната В група, след като разгроми София 2010 с 5:1 като символичен гост на стадион „Българска армия“. Акцентът от мача обаче не беше очаквания убедителен успех на „червените“, а фактът, че бившият им кадър Радой Божилов се превърна в първия футболист, отбелязал гол от игра на ЦСКА.

Головата разлика на ЦСКА е 103:3 във В група, но предишните две попадения бяха реализирани от дузпа и чрез автогол на Александър Бранеков. София 2010 впечатли с офанзивните си действия през второто полувреме и съвсем заслужено се поздрави с отбелязването на гола от игра.

Борис Галчев откри резултата с прекрасно изпълнение на пряк свободен удар, а Миро Иванов си отбеляза автогол в следващите секунди в 27-ата минута, за да направи резултата 0:2. Третото попадение за ЦСКА реализира Преслав Йорданов в типичния си стил с едно докосване, този път на празна врата.

Четвъртият гол за ЦСКА отбеляза Момчил Цветанов с опит за прострелно центриране, което рикошира във вратаря и се оплете в мрежата. Отново Галчев и отново от пряк свободен удар бе точен за 0:5, преди Радой Божилов да запише името си в историята на футбола като първият футболист с гол срещу ЦСКА от игрова ситуация.

ЦСКА е непоклатим на първото място във В група с 23 победи от 23 мача и пълен актив от 69 точки, като води с 10 пред втория Витоша (Бистрица).

Стражът на домакините Пейков правеше истински чудеса през първите 20-ина минути, съизмерими с героизмите на Владо Стоянов срещу Кристиано Роналдо и компания. "Червените" достатъчно често тестваха качествата му, но той по впечатляващ начин опазваше мрежата си суха, напук на опитите на ЦСКА да поведе рано в резултата.

Все пак, в 26-ата минута логичното се случи и Борис Галчев се разписа за 0:1 с фамозно изпълнение на пряк свободен удар, а само секунди по-късно топката отново бе пратена отлично в наказателното поле на символичните домакини и Преслав Йорданов центрира успоредно на голлинията. Миро Иванов в опита си да изчисти топката я прати директно в мрежата за 0:2.

Преслав Йорданов трябваше да чака цели 37 минути, преди да открие головата си сметка в мача, което, по неговите стандарти, беше неочаквано. Все пак, отличен извеждащ пас отляво в наказателното поле освободи пространство за Станислав Маламов, който центрира отлично на далечната греда и Йорданов на празна врата без проблеми вкара за 0:3.

Момчил Цветанов се разписа за 0:4 в 42-ата минута след опит за прострелно центриране отляво в пеналтерията, което рикошира във вратаря на София 2010 и се оплете в мрежата, макар и с голяма доза късмет.

В 56-ата минута Йорданов пропусна уникален шанс да покачи на 0:5, след като Момчил Цветанов с едно докосване отляво му прати топката успоредно на голлинията, а нападателят на "червените" пробва форнтално срещу вратата да я прати в мрежата, но не намери очертанията.

София 2010 обаче се представи достатъчно доблестно през второто полувреме, като постоянно опитваше атаки и неведнъж внасяше напрежение в наказателното поле на символичните гости. Домакините дори уцелиха гредата в 66-ата минута, с което индкираха, че заслужават повече поздравления за представянето си на "Българска армия".

В 79-ата минута обаче Борис Галчев отново отчая символичните домакини с отлично изпълнение на пряк свободен удар в близост до наказателното поле. Въпреки че прати топката във вратарския ъгъл, Галчев бе безпогрешен и безпощаден за 0:5.

В 86-ата минута бившият играч на ЦСКА Радой Божилов стана първият футболист във В група, който вкарва гол от игра на "армейците". Той се разписа при добавка на празна врата, след като София 2010 организира поредната си успешна акция в пеналтерията на символичния гост.