ЦСКА си върна първото място след класика на "Лаута"

Отборът на ЦСКА победи тима на Локомотив (Пловдив) с 3:0 и си върна първото място след като днес Литекс и Ботев (Пд) изместиха „червените“ от върха.

Головете за победата бяха дело на чужденци през второто полувреме. Тони Силва, Сержиу Буш и Жоан Фелипе бяха точни за "армейците".

Срещата започна спокойно и двата отбора предимно се изучаваха в началните минути на мача. Опасните положения бяха създадени от преки свободни удари.

Карачанаков и Кукоч пробваха своя късмет, но не уцелиха вратата. Локо (Пд) отвърна с удар на Траянов в 13-та минута, но топката мина над вратата. Маламов от домакините пробва да изненада Дивиш, но вратарят се справи.

4110609

Първата по-добра атака на „армейците“ дойде в 30-та минута, когато Тони Силва центрира отдясно и топката попадна в Карачанаков, който стреля извън очертанията на вратата.

Сержиу Буш създаде най-опасната ситуация минута преди края на полувремето, като ударът му с глава бе спасен от Господинов.

ЦСКА откри резултата малко след подновяването на играта. Тони Силва бе оставен непокрит отдясно на атаката и с хубав удар от въздуха не остави шансове на вратаря.

4110611

Локо (Пд) имаше шанс да се върне в мача след като вратарят Дивиш изби удар на Дани Кики, а след това опита за удар на Здравко Илиев бе блокиран.

В 70-та минута ЦСКА нанесе своя втори удар в мача. Маркиньос центрира от пряк свободен удар и Сержиу Буш с много красиво отиграване с глава промуши топката в мрежата на домакините за 2:0.

4110610

Румънският нападател се превръща в голова машина за „червените“ като отбелязва в пети пореден мач. Тони Силва бе много близо до втори гол в мача, но не успя да се справи с вратаря Господинов от близка дистанция.

В 75-та минута вратарят на ЦСКА Дивиш сгреши и можеше да бъде наказан, но далечният удар на Дани Кики се оказа неточен.

В последната минута на мача ЦСКА стигна до класически успех след попадение на Жоан Фелипе.