ЦСКА ще играе контрола срещу Торпедо Москва

ЦСКА ще изиграе приятелския мач срещу свой стар познайник - Торпедо Москва - в столичния комплекс „Царско село" на 23-ти юни. Часът все още не е обявен, а столичният руски клуб е алтернативата на провалената контрола срещу Локомотив Пловдив.

Както феновете на българския футбол помнят, преди 9 години именно злополучните мачове с Торпедо от квалификациите за Купата на УЕФА станаха причина Стойчо Младенов да напусне треньорския пост на „армейците".

Любопитен факт е, че Торпедо трябваше да се изправи срещу Левски в края на седмицата, но в последствие наставникът Илиан Илиев реши, че не желае приятелски мачове по време на лагера на „сините" в Правец.

В момента клубът от столицата се подвизава в Първа дивизия, което е вторият ешелон на футболната йерархия в Русия.

През есента на 2003-та година руснаците изхвърлиха „червените" от последната пресявка преди групите на втория по сила европейски клубен турнир. Мачовете бяха драматични, като на 24-ти септември на „Българска армия" домакините започват много силно мача и Велизар Димитров открива резултата в 17-ата минута. Пропуски на бразилците Лима и Соуза обаче лишават „армейците" от втори гол, като в 77-ата минута гостите изравняват чрез национала Игор Семшов.

Реваншът в Москва е още по-инфарктен, като Торпедо този път повежда в резултата, благодарение на естонеца Андерс Опер. Велизар Димитров обаче съумява да изработи и сам да завърши с гол последната атака на ЦСКА в мача в 90-ата минута и праща мача в продължения.

В крайна сметка се стига до дузпи, но именно Велизар изпуска първата. Стоян Колев успя да направи едно спасяване срещу руснаците, но пропускът на Жоао Пауло Брито в решителния наказателен удар се оказва пагубен и ЦСКА отстъпва с 2:3 при рулетката.