ЦСКА се върна към победите след мъка срещу Славия (ВИДЕО)

снимка: cska.bg

ЦСКА се върна към победите, след като надви Славия с 1:0 на стадион "Българска армия" в двубой от 14-ия кръг на Първа професионална лига. Единственото попадение за "армейците" отбеляза Тиаго Родригес в 24-ата минута. Така футболистите на Стамен Белчев прекъснаха серията си от три поредни равенства.

Домакините започнаха малко по-активно срещата и в 6-ата минута Густаво Кулма отправи коварен шут от 12 метра, но Стергиакис внимаваше и изби в корнер. В първия четвърт час обаче отбраната на "червените" допусна две грешки, след които белите организираха изключително опасни атаки, но те завършиха безславно. Ивайло Димитров, а после и Мартинов не успяха да намерят свои съотборници, намиращи се на голови позиции.

Постепенно ЦСКА-София започна да притиска по-сериозно своя опонент и това даде резултат в 24-ата минута. Фернандо Каранга бе изведен по дясното крило, влезе навътре, с няколко финта преодоля Андреа Христов и Велков, след което стреля, Стергиакис изби, но при добавката Тиаго Родригес не сгреши и даде аванс на домакините.

В края на мача Ивайло Димитров излезе на чиста позиция срещу Черниаускас, но ударът му се оказа неточен. В 87-ата минута Каранга изби с ръка удар на противников състезател, но съдията остана твърд в решението си да не посочи бялата точка, въпреки претенциите на гостите.

Така ЦСКА спечели с минималното 1:0 и остава втори с 31 точки - 2 по-малко от Лудогорец. Разградчани играят утре срещу Левски и отново могат да дръпнат с 5 пункта. Славия пък е на 9-о място с 16 точки.