ЦСКА се справи с Локо (Сф) в първия мач за 2014-та

ЦСКА се наложи с 2:1 над Локомотив (София) в първата контрола и за двата отбора през 2014-та година на лагера им в Сандански.

„Червените“ и „железничарите“ няма да се срещат в официален мач през пролетта на този сезон, тъй като се намират в различните половини на таблицата на българската А група.

Най-прогресиращият млад футболист на ЦСКА Ивайло Чочев откри резултата в 22-ата минута, след като засече с глава хубаво центриране от ъглов удар на Антон Карачанаков – 1:0. Така въпреки ниския брой на чисти положения в актива на „червените“ преди почивката те се прибраха на полувремето с преднина от един гол.

През втората част старши треньорът Стойчо Младенов пусна десетима нови играчи на терена, а един от тях удвои преднината на „армейците“ още с първото си докосване на топката.

Центриране отдясно на Марсиньо в пеналтерията бе засечено от Мартин Петров в 51-ата минута и той направи резултата 2:0. Интригата моментално бе върната от „железничарите“, които 60 секунди по-късно разпечатаха вратата на Томаш Черни.

Друг току що появил се футболист на терена – Милан Йованович – с глава засече топката от центриране и намали изоставането на Локомотив (Сф) на 2:1.

И двамата наставници дадоха възможност на колкото се може повече играчи на натрупат минути на терена. Трима от петте нови на „Армията“ - Здравко Илиев, Стивън Сънди и Тони Силва – започнаха като титуляри, а в 46-ата минута се появи и завърналият се от Ботев (Пд) Борис Галчев.

За ЦСКА единствено привлеченият от Локомотив (Пловдив) Пламен Крачунов не бе включен в групата. Пол Александров – един от двамата юноши, които в началото на 2014-та подписаха професионален договор с „армейците“ - игра най-много от всички свои съотборници, защото не бе сменен на почивката като останалите титуляри.

Петър Димитров и Камен Хаджиев, които са на проби в Локомотив (София), започнаха сред титулярите за „железничарите“, за разлика от тунизиеца Набдил Тайдер и Албин Ходза, които не бяха в групата за мача.

Младите надежди на ЦСКА Антон Карачанаков и Григор Долапчиев бяха много активни през първото полувреме, докато бяха на терена, като юношата на Пирин (Благоевград) бе особено опасен с изпълненията си на статични положения.

Той застраши вратата на Валентин Галев от пряк свободен удар в 25-ата минута, след като вече бе асистирал за гола на Ивайло Чочев. Долапчиев пък нямаше шанса да се разпише в 38-ата минута, когато бе изведен сам срещу вратаря на Локомотив, но не можа да го преодолее.

След почивката по-пасивните „железничари“ се активизираха и можеха да стигнат до изравнителен гол в 66-ата минута, когато Димитър Илиев се възползва от разбъркване в малкото наказателно поле и стреля в мрежата, но от засада.

В 70-ата пък ЦСКА изпусна отлична възможност да поведе с 3:1, когато Венцислав Василев стреля с глава опасно, но прати топката на сантиметри над напречната греда.

В последните 7-8 минути пък Искрен Писаров изпусна две стопроцентови възможности да изравни на 2:2, след като бе оставен сам срещу вратаря Стоян Колев. В първия случай стражът парира майсторски изстрела на крилото, а във втория топката мина на сантиметри от страничната греда.