ЦСКА се справи с Ботев (Вр) с гол на Присо в края

ЦСКА победи трудно Ботев (Враца) с 1:0 в контролна среща играна на стадион „Българска армия" пред около стотина човека. Единственото попадение в срещата беше реализирано в края на двубоя от резервата Присо.

Срещата бе изгледана от Димитър Борисов, който се намираше в ложите на стадиона заедно със старши-треньора Стойчо Младенов, който беше дал шанс на голяма част от резервите на отбора.

Макенджиев беше сложен на вратата на ЦСКА, а пред него действаха Родригес, Бенжалюн, Ботев и Мартински. Платини, Скиорили, Йовчев и Тангариня оформиха нападателния квартет на Стойчо, а зад тях действаха Пакурар и Кириакидис. През втората част на терена се появиха Попов, Крачунов, Янчев, Саша, Сержиньо, Анисе, Милен Иванов, Нюаджи, Тасио и голмайсторът Присо.

Срещата започна добре и за двете селекции, като първо Скиорили центрира чудесно в наказателното поле към Платини, чийто удар обаче беше спасен от вратаря на гостите. В ответната атака пък Романов направи чудесен пробив и шутира, но Макенджиев отби. Топката се озова в краката на Атанасов, но вратарят отново се намеси чудесно и парира изстрела.

Последваха две хубави атаки на Ботев с дейното участие на Атанасов и Якимов, но на два пъти защитата на ЦСКА се намеси точно преди топката да се озове в нападател на гостите . В 18-ата минута пък Платини стреля мощно отдалеч, но топката мина на сантиметри от гредата.

"Червените определено владееха повече топката и атаките им вещаеха по-голяма опасност, но защитата на Ботев се справяше чудесно с пробивите на Скиорили и Платини, а контраатаките на отбора бяха добре изградени. И в двата отбора обаче не вървеше завършващото отиграване, като слабо овладяване на Романов, а после и на Атанасов не им позволи да се разпишат, а Станко Йовчев на два пъти не успя да намери вратата на отбора от Враца.

През второто полувреме ЦСКА натисна своя съперник, който през вторите 45 минути не показа играта от първата част. Постепенно „червените" обсадиха вратата на резервата Митов, а Апостол Попов се отчете с феноменален пропуск от голлинията в 75-ата минута.

В заключителните минути Тасио се отчете с два пропуска, но все пак падна гол във вратата на Ботев. В 87-ата минута Присо направи страхотен Рейд по лявото крило, навлезе в наказателното поле и с мощен удар в далечни ъгъл на Митов реализира за 1:0. Малко след това прозвуча и последният съдийски сигнал.