ЦСКА се сгромоляса на "Лаута" и съвсем отписа титлата

Отборът на Локомотив Пловдив постигна първа победа в плейофната фаза на шампионата, след като днес "смърфовете" спечелиха с 2:0 домакинството си на ЦСКА в среща от 33-ия кръг на "А" група.

Здравко Лазаров от пряк-свободен удар и Мартин Камбуров от дузпа донесоха успеха на "смърфовете", което до голяма степен и отказва ЦСКА от преследване на шампионската титла. Евентуална победа щеше да доближи "армейците" на шест точки зад лидера Лудогорец, но днес 31-кратните шампиони не успяха да се възползват от грешната стъпка на "орлите" срещу Черно море във Варна.

ЦСКА пропусна и да се върне на второто място в първенството. "Червените" остават на трета позиция с 61 точки, изоставайки на три пункта зад втория Литекс. Лидер е Лудогорец със 70.

Локомотив Пловдив пък записа първа победа в плейофите на шампионата, като "черно-белите" събраха 49 точки, но оставайки на последното седмо място. Черно море шести с точка повече.

Триото Мартин Камбуров - Спас Делев - Здравко Лазаров трябваше да притеснява отбраната на ЦСКА, докато Намуши, Ндайе и Гади хвърляха сили в средната линия. Тодоров, Тунчев, Грънчов и Йошев започнаха пред вратаря Кирил Акалски.

Стойчо Младенов отново гласува доверие на Омар Косоко като централен нападател, докато Емил Гъргоров, Иван Стоянов и Неманя Милисавлевич трябваше да атакуват от втора позиция. Тодор Янчев и Стивън Сънди стартираха в полузащита, а Попов, Менди, Крачунов и Фо-Поре трябваше да отбраняват вратата на Райс Мболи.

4079748

Още в 7' домакините получиха добра възможност за откриване на резултата. Мартин Камбуров стреля от пряк-свободен удар от отлична позиция, но звездата на "смърфовете" прати топката право в стената пред себе си. Минута по-късно силен изстрел опита и Спас Делев, но бившият национал също не бе точен. "Армейците" отговориха с удар на Стивън Сънди, но и този път извън очертанията на вратата.

В 26' топката рикошира в гърдите на Жереми Фо-Поре, като футболистите на Локомотив поискаха дузпа от главния рефер Таско Тасков. Повторенията обаче категорично показаха, че основания за това няма.

Резултатът на ст. "Локомотив" бе открит осем минути преди почивката, когато ветеранът Здравко Лазаров наказа един от бившите си отбори. Електричката стреля превъзходно от пряк-свободен удар, не оставяйки каквито и да е шансове на Райс Мболи - 1:0.

4079749

Две минути преди почивката ЦСКА можеше да се възползва от кратко разбъркване в наказателното поле на Локомотив. Джаксън Менди свали топката с глава, а Апостол Попов успя да стреля от въздуха. Топката обаче срещна тялото на футболист на "смърфовете".

На почивката Стойчо Младенов извърши една промяна в своя стартов състав, като Неманя Милисавлевич отстъпи мястото си на Тони Силва. Вторите 45 минути обаче не започнаха никак добре за ЦСКА. В 50' Райс Мболи повали Здравко Лазаров в наказателното поле на "армейците", което и означаваше дузпа в полза на Локомотив. Зад топката застана Мартин Камбуров, който хладнокръвно отбеляза за 2:0.

4079750

И до края на срещата двата отбора не предложиха почти нищо на феновете си,  като липсваха и интересните ситуации пред двамата вратари. Гуидо ди Вани и Иван Маркович също влязоха в игра за ЦСКА, но и те не успяха да помогнат на столичани за поне точка от сблъсъка.