ЦСКА се разправи с Локо (Мездра) след перфектен мач на младите

ЦСКА спечели контролата с Локомотив (Мездра) с 5:0. Двубоят се проведе в Мездра, а някои младоци на "червените" направиха впечатление с добрата си игра.

Антон Карачанаков и Григор Долапчиев показаха, че може да се разчита на тях в бъдеще.

Треньорът Стойчо Младенов спази традицията неговите футболисти да играят приятелски мач по време на паузата. В случая паузата се формира от това, че ЦСКА почива в следващия кръг на шампионата и така ще се наруши ритъма на футболистите.

Също така това бе и перфектен шанс за Стойчо да използва някои играчи, които по-рядко попадат сред титулярите и да натрупат игрови минути.

ЦСКА започна с повече младежи в лицето на Антон Карачанаков, Григор Долапчиев, Браян Ереро и Гуидо Ди Вани. Тодор Янчев и Борис Галчев пък бяха по-опитните в тима заедно със стража Стоян Колев.

Срещата започна с териториален натиск на ЦСКА. Първата по-сериозна опасност бе в 25-та минута, когато Карачанаков бе изведен сам срещу вратаря, но не уцели вратата.

Все пак в 31-та минута Здравко Илиев центрира към наказателното поле, където Григор Долапчиев откри резултата с глава.

Само четири минути по-късно Долапчиев впечатли публиката като получи топката с гръб и с много технично отиграване намери Ди Вани и аржентинецът се разписа за 2:0 . Натискът на ЦСКА се засили и Карачанаков нацели гредата.

Първата по-сериозна възможност за Локо (Мездра) бе в началото на второто полувреме, но Стоян Колев се справи.

Резултатът стана класически в 55-та минута, когато Галчев се разписа с глава след центриране на Карачанаков. Малко по-късно Ереро се пребори за една топка и подаде на Карачанаков, който бе останал на празна врата за 4:0.

Стойчо Младенов направи няколко смени като пусна в игра Марсиньо, който отбеляза пети гол след нов пас на Антон Карачанаков.

Домакините опитаха да стигнат до почетен гол, но отново добра намеса на Стоян Колев запази вратата на ЦСКА суха.

Локомотив (Мездра) - ЦСКА - 0:5 (0:2)

голмайстори: 0:1 Григор Долапчиев 31, 0:2 Гуидо ди Вани 35, 0:3 Борис Галчев 55, 0:4 Антон Карачанаков 63, 0:5 Марсиньо 71

съставът на ЦСКА: Стоян Колев, Здравко Илиев, Божидар Чорбаджийски, Венцислав Василев (56-Тони Стоичков), Бриан Ереро (75-Емил Ботев), Неманя Милисавлевич (51-Марсиньо), Тодор Янчев,Борис Галчев, Антон Карачанаков, Гуидо Ди Вани (60-Марин Петров), Григор Долапчиев (75-Иван Ангушев)