ЦСКА се разходи за победа в контрола

ЦСКА записа успех в поредната си контрола през зимния подготвителен лагер, след като на игрището в "НСА" спечели лесно с 3:0 над Академик (Свищов).

Тони Силва беше звездата на "червените" в двубоя, като записа силни изяви, които подпечата с гол в 71'. Карачанаков откри от дузпа в 63', а два минути преди края Шилдаров успя да вкара при изсипана топка - 3:0.

Дошлият на проби Маркович не оправда прякора си "сръбския Неймар", като в големи периоди от срещата се губеше, въпреки че се отчете с два хубави удара от средна дистанция.

ЦСКА доминираше през целия двубой, но през първата част "червените" така и не съумяха да отбележат гол. Иван Стоянов в 8' можеше да се разпише, но защитникът парира удара му, а след него Долапчиев стреля в аут.

Най-добрата атака за "армейците" беше в 22' като Тони Силва направи пробив в наказателното поле и подаде към Карачанаков, но той от чиста позиция стреля в аут. В 33' пък дошлият на проби Маркович можеше да блесне с красив гол, но вратарят на Академик спаси.

През втората част все пак ЦСКА се отчете с два гола и стигна до победата. След кратко затишие в 62' Карачанаков центрира в наказателното поле, където Долапчиев беше фаулиран - дузпа, която беше реализирана точно от юноша на Пирин (Благоевград).

В 71' новата перла при Стойчо Младенов Тони Силва изригна с превъзходен гол, като от 20 метра направи Младенов безпомощен - 2:0. До края на срещата сръбският Неймар Маркович така и не успя да се разпише, въпреки че имаше две възможности пред себе си.