ЦСКА се оказа твърде силен и за Сливнишки герой

ЦСКА зарадва 4-5 хиляди фенове на стадион „Българска армия“ с 13-ата си поредна победа в българската В група, след като надделя с 2:0 в символичното си домакинство на един от най-силните отбори в трета дивизия – Сливнишки герой.

„Домакините“ успешно ограничаваха действията на съперника през първото полувреме и се опазиха от инкасиране на гол или допускане на чисти положения, но както често се случва през сезона срещу аматьорските отбори, ЦСКА просто физически смаза съперника след почивката.

След огромна порция сериозни пропуски от изгодни ситуации все пак „армейците“ откриха резултата в 72-ата минута с гол на резервата Преслав Йорданов, който засече центриране отдясно на Борис Галчев.

В 87-ата минута отлично включилият се след почивката Петър Витанов бе на правилното място в наказателното поле, за да направи резултата 0:2, след като до него стигна топката при центриране от корнер.

Много усилия за ЦСКА хвърли Момчил Цветанов, но той именно пропиля най-голямата част от ситуациите пред противниковата врата и бе заменен след почивката. Старши-треньорът на „армейците“ Христо Янев пък смени десния бек Кирил Динчев за втори таран в лицето на Преслав Йорданов и смяната на схемата му се материализира в победен гол.

Двубоят завърши с ненужно грубо влизане на Светослав Диков в краката на Виктор Райчев и втори жълт картон за футболиста на Сливнишки герой.

ЦСКА продължава да води убедително във В група с 39 точки от 13 кръга и голова разлика 56:1, като Сливнишки герой инкасира най-минималното поражение от мачовете с 31-кратните шампиони. Вторият Витоша е с 34 пункта, след като по-рано днес срази Германея с 5:0, а Сливнишки герой е трети с 31.

ЦСКА владееше повече топката в първия четвърт час, но въпреки това не се отчиташе с някакви интересни комбинации в атака или с някой опасен удар. Въпреки това "армейците" не позволяваха съперника да разиграва дълго кълбото в собственото поле и с усилена преса отнемаха бързо топката. Заради добрата организация на Сливнишки герой в собствената му половина играчите на Христо Янев често прибягваха и до далечни изстрели, но не успяваха в началото на мача да затруднят сериозно вратаря Симеонов.

В следващите минути се видя, че символичните домакини могат да се защитават отлично при безбройните центрирания в наказателното им поле. ЦСКА не успяваше да пробие по този начин, а Николай Цветков изпусна от фаул в близост до наказателното поле да тества уменията на вратаря.

В 32-ата минута, след като поредната порция центрирания отново не свърши работа, Момчил Цветанов получи шанс да пробие в наказателното поле, но нито успя да намери свой съотборник с острата топка, нито да затрудни стража на "домакините".

След като Цветанов се премести на десния фланг, определено изненадваше противниковата защита с включванията си в наказателното поле. Фамозен пас на Галчев от дълбочина намери бившия играч на Литекс на стрелкова позиция, но Цветанов стреля разочароващо анемично от въздуха.

До края на полувремето Цветанов раздразни феновете на "армейците", защото още два пъти му се удаде възможност да пробие в наказателното поле на съперника, но не откри резултата, а във втория случай дори бе сам срещу вратаря, който обаче излезе и му съкрати ъгъла.

Така след един опасен, но неточен удар на Йордан Йорданов с глава след центриране отдясно "армейците" се оттеглиха на почивка при резултат 0:0.

Втората част започна с традиционната чудесна хореография на феновете на ЦСКА и с по-масиран натиск на символичните гости, които на два пъти в 52-ата минута можеха да открият резултата. Първо Костадин Хазуров от чиста позиция пред малкия пенал не пожела да стреля с глава, а върна неточно към свой съотборник. В следващите секунди Галчев с нестандартен удар от трудно положение около точката за дузпа разтресе напречната греда.

Обсадата продължи с ново центриране в наказателното поле и прехвърлящ удар на Хазуров, който обаче бе изчистен от голлинията, след което вратарят Симеонов с плонж предотврати добавка.

В 61-ата минута Христо Янев в стремежа си да подсили нападението извади десния бек Кирил Динчев и вкара втория таран Преслав Йорданов. В 62-ата минута Галчев с мощен удар от около 25 метра провокира страхотно спасяване от страна на Симеонов. Секунди по-късно Йорданов с първия си удар в мача с глава прати кълбото право в обятията на стража на "домакините".

След като Цветанов пропусна няколко изгодни положения през първото полувреме, в 65-ата минута направи най-сериозния си пропуск, след като бе намерен отлично с центриране отдясно от страна на Хазуров, но не можа да засече топката, останал необезпокояван фронтално срещу вратата.

В 70-ата минута ЦСКА направи нов двоен ужасяващ пропуск - след неразчетено излизане на стража при центриране от дясно топката попадна в Цветанов, който бе блокиран и пусна в средата на пеналтерията за Самир Аясс, който на два пъти не можа да преодолее от чистата позиция вратаря Симеонов. Малко след това Янев извади разочаровалия Цветанов, който макар и да хвърли много усилия, не бе ефективен на двата фланга - на негово място влезе юношата Милен Кикарин.

В 72-ата минута най-накрая обсадата на ЦСКА даде резултат - Галчев сервира от дясно кълбото в наказателното поле, двамата централни бранители на Сливнишки герой пазеха Хазуров, но зад гърба му се включи Преслав Йорданов, който прати кълбото между краката на вратаря за 0:1.

След отбелязания гол ЦСКА намали темпото, но отново пропусна шансове да увеличи аванса си - най-сериозният бе дело на Галчев от чиста позиция в наказателното поле. След изпълнения корнер обаче Йорданов свали с глава топката вляво за резервата Петър Витанов, който с плътен изстрел по тревата по диагонала се разписа за 0:2.

В последните минутки на срещата Галчев два пъти бе изведен сам срещу вратаря, но държеше да отбележи с ефектно прехвърляне на вратаря и в двата случая сбърка, с което обаче развесели феновете на "армейците", които си припомниха страхотния му гол при победата над Велбъжд с 6:0.