ЦСКА се измъчи с Монтана. Делев и Камбуров осигуриха победата (СНИМКИ)

ЦСКА ще задържи третата позиция в класирането на NEWS7 футболно първенство, след като в горещия следобед в Монтана победи едноименния тим трудно с 3:1 и засили тима от северозападна България към Б група.

Спас Делев (15, 25) стана герой за "червените", след като вкара и двете попадения, докато Апостолв Попов (51) си наниза автогол. Двубоят можеше да завърши и наравно, но домакините направиха няколко пропуска в заключителните 20 минути на срещата, а Камбуров реши всичко в срещата с гол в 88'.

Трите точки могат да се окажат безценни за "армейците" в борбата за евроквота, като 4 кръга преди края ЦСКА има 4 точки аванс пред Ботев Пловдив за 3-то място, а "канрчетата" играят утре срещу градския враг Локомотив (Пд). Монтана пък почти сигурно се сбогува с А група, след като е на цели 11 точки от спасителното 12-о място.

Голямата новина в състава на "армейците" беше завръщането на Мишел Платини, който поведе атаката на тима, а Камбуров седна на резервната скамейка. Зад него оперираше Марсиньо, а по крилата Радуканов заложи на Делев и Сержиньо.

Зад тях започнаха Анисе и Чочев, който смени Василев в стартовия състав поради контузия на младия бранител. Попов, Бандаловски и Крачунов формираха защитния квартет заедно с Лукас Саша, който беше преквалифициран в ляв бек. На вратата бе поставен Томас Черни.

С подобна схема излязоха и домакините, които заложиха на Цветковски на вратата, а пред него почнаха Пашов, Михов, Ковачев и Личков. Петима се наредиха в халфовата линия, като в центъра бяха Илиев, Мичев и Костадинов, а по крилата - Дани Младенов и Шоколаров. Изнесен напред беше единствено Венци Иванов.

Срещата започна в бавно темпо и много браг в играта и на двата тима, а първият точен удар дойде в 12', когато Марсиньо опита удар отдалеч, който не беше проблем за Цветковски. Привидно ЦСКА имаше инициативата, но без да създава положения.

При центриране в 15' обаче Платини успя да свали топката за Делев, който остана очи в очи с вратаря и не сбърка за 1:0. Останаха обаче съмнения, че крилото е останал в засада при асистенцията. Малко след това бразилецът можеше да отбележи и сам, но не успя да преодолее вратаря, влязъл на скорост в наказателното поле.

При контраатака в 25' двубоят придоби нов облик, след като отново комбинацията Платини - Делев заработи отлично и крилото се откъсна сам срещу вратаря, като с красив гол нокаутира Монтана, който атакуваше в последните минути.

"Червените" се успокоиха значително след двете попадения във вратата на домакините, които не успяха да реагират. Темпото в играта спадна още повече, като двата отбора не организираха стойностни атаки, а от това по-доволни бяха момчетата на Радуканов. До самия край на първата част картината на терена не се промени и след безлични последни 20 минути дойде и почивката - 2:0.

Второто полувреме започна по същия скучноват сценарий, но в 51' при центриране от пряк свободен удар Попов засече топката в собствената си врата при наглед не особено опасна ситуация - 1:2 и нотка на живот от страна на домакините. Скоро след това ЦСКА получи шанс да изравни, но Анисе стреля слабо с глава право в ръцете на Цветковски.

Голът обаче не промени особено поведението на двата тима, които в действителност вдигнаха оборотите, но допускаха много грешки в атакуващ план, а и нарушенията в средата на терена зачестиха.

При оставащи 20 минути до края Монтана имаше отлични положения да изравни, като първо Иванов тресна горната греда след чудесен удар, рикоширал в Лукас Саша, а след това и Мирасема от 7 метра на уцели вратата - все още 1:2.

След двете грешки в защитата на "червените" гостите се организираха добре в своята половина, като не позволиха на своя съперник да установи контрол. В 87' пък при контраатака резервата Камбуров беше изведен сам срещу вратаря и нападателят с кинжален удар реши всичко в срещата - 1:3.