ЦСКА се абонира за върха след класика над Дунав (ВИДЕО)

ЦСКА записа девета поредна победа във всички турнири и осма в Първа професионална лига. Дунав беше съкрушен на "Българска армия" с класическото 3:0. Головете отбелязаха Фернандо Каранга, Николай Бодуров и Тиаго Родригес.

И този мач главният съдия не остана незабелязан. В 32-та минута Фернандо Каранга беше спънат в наказателното поле от Мирослав Будинов, но реферът Петър Доровски отсъди корнер, а играчът на русенци дори не докосна топката. ЦСКА пропусна куп положения пред противниковата врата, Кевин Меркадо нацели напречната греда след изпълнение на пряк свободен удар и в крайна сметка на почивката резултатът беше 0:0.

В 53-та минута гол на Фернандо Каранга беше отменен заради спорна засада. Три по-късно обаче бразилецът отбеляза за 1:0 с десетото си попадение за сезона. Минути след гола след изстрел на Меркадо топката отново срещна напречната греда. В 69-та минута Николай Бодуров удвои преднината на червените, а в 72-та Тиаго Родригес вкара фамозен гол от фаул и оформи класическия резултат в полза на ЦСКА.

Вратарят ни Витаутас Черниаускас блесна с отлични намеси и запази вратата на ЦСКА непоразена в пети мач през сезона.

ЦСКА продължава да е лидер в Първа лига с 25 точки. В следващия кръг червените гостуват на Етър във Велико Търново. Двубоят е в събота (30 септември) от 14:45 часа на стадион "Ивайло".