ЦСКА с второ реми в Холандия

Отборът на ЦСКА завърши 1:1 с белгийския Гент в приятелска среща, играна на стадиона в холандското селце Хеезе.

Това бе второ равенство за възпитаниците на Стойчо Младенов на лагера в Холандия, след като преди три дни “червените” завършиха при същия резултат (1:1) с руския Криля Советов.

Иначе това бе общо трета проверка за ЦСКА по време на лятната им подготовка, като “червените” записаха успех с 2:1 над новака в А група Марек преди да заминат за Ниската земя.

И двата гола в контролата с Гент паднаха през първото полувреме. Рами Гершон откри за белгийците след 10 минути игра, а изравнително попадение за ЦСКА бе дело на Тони Силва в 30-ата минута.

Футболистите на Гент влязоха по-добре в мача и след няколко добри атаки успяха да открият резултата след изстрел от дистанция на Рами Гершон в 10’.

Лека полека “червените” изравниха играта и на свой ред взеха да поглеждат към вратата на съперника. Така се стигна до 30’, когато топката достигна до Тони Силва и той с техничен изстрел я прати под плонжа на вратаря за 1:1.

След почивката и пред двата тима се откриха положения за гол, но до ново попадение в една от двете врати така и не се стигна.

Стойчо Младенов смени почти целия си отбор, като на терена се появиха най-новото попълнение Сандрино Мисиджан, както и пристигналият на проби днес холандец Кристиан Супусепа.

Отборът на Гент вкара втори гол във вратата на ЦСКА в началните минути на втората част, но попадението бе отменено заради нарушение срещу Апостол Попов.

Стражът на ЦСКА Стоян Колев трябваше на няколко пъти да се намесва решително след удари на футболисти на Гент, докато най-чистото положение за ЦСКА след почивката се откри пред Еденилсон Бергонси, но ударът му бе спасен от вратаря на белгийците.

Двубоят се изостри доста в последните 10 минути след няколко груби влизания от страна и на двата отбора. Тези грубости за малко не доведоха до бой между футболистите, но за щастие страстите бяха потушени и не се стигна до по-сериозни инциденти.

Следващата контрола на ЦСКА в Холандия е на 1 юли от 15:00 часа, когато "армейците" играят с друг белгийски отбор - Роял Уайт Стар (Брюксел).