ЦСКА с втора загуба в Холандия

снимка: cska.bg

ЦСКА допусна поражение с 0:2 от Генк в последната си контрола от лагера в Холандия.

Белгийският тим победи с два гола във всяко едно от полувремената. В 6-а минута Кара Мбодж бе точен за 1:0, а в 59-а Ким Оджо оформи крайния резултат.

Това бе второ поражение за "армейците" от предсезонните проверки в Ниската земя. Така аткивът на ЦСКА е две загуби, две равенства и победа с 3:2 над Брюж.

Двубоят бе сравнително равностоен и бе изгледан от около 1500 души на стадиона в град Брее. Кара Мбодж засече с глава центриране от корнер и така изведе тима си напред в резултата.

След гола в тяхната врата футболистите на Стойчо Младенов бяха по-активни, но не успяха да изравнят. В 25-а минута белгийците удариха и греда, а до края на полувремето нови голове не паднаха.

ЦСКА бе по-добрият тим в началото на втората част, но грешка в тяхната защита позволи на Генк да вкара втори гол. В 59-а минута Крачунов се подхлъзна и позволи на Ким Оджо да овладее и да излезе сам срещу Стоян Колев, за да покачи на 2:0.

До края на мача ЦСКА можеше да изравни, но Антон Карачанаков пропусна две добри възможности.