ЦСКА с нулево равенство в Турция

снимка: cska.bg

Отборът на ЦСКА записа равенство 0:0 срещу Жетису (Казахстан) в първата си контрола от подготовката в Турция.

„Армейците“ бяха по-добрият отбор на терена и доминираха през по-голямата част от мача. „Червените“ обаче не съумяха да отбележат гол срещу казахстанците.

Най-чистото положение бе на бразилеца Марсиньо, който уцели гредата от фаул в 36-та минута. Григор Долапчиев на два пъти излезе на добри позиции, но не успя да промуши топката във вратата.

През втората част Стойчо Младенов смени целия отбор. Ивайло Чочев и Мартин Петров пробваха своите удари, но стражът на Жетису се справи.

Първи мач за ЦСКА изигра каращият пробен период юноша на Барселона - Браян Ереро, който игра през първото полувреме.

Казахстанците играха грубо в този мач и това не се понрави изобщо на треньорския щаб на ЦСКА и футболистите. Следващата контрола на ЦСКА е срещу отбора на Адмира Вакер (Австрия) на 29 януари.

ЦСКА - Жетису (Казахстан) - 0:0

съставът на ЦСКА: Райс Мболи, Васил Попов, Джаксън Менди, Валентин Илиев, Браян Ереро, Стивън Сънди, Неманя Милисавлевич, Марсиньо, Тони Силва, Петър Витанов, Григор Долапчиев

Второ полувреме: Стоян Колев, Здравко Илиев, Юлиян Илиянов, Венцислав Василев, Васил Попов (66-Петър Витанов), Ивайло Чочев, Борис Галчев, Антон Карачанаков, Тодор Янчев, Мартин Петров, Омар Косоко