ЦСКА развали празника на Стара Загора с гол в 91-ата минута

С гол на Пламен Крачунов в 91-ата минута ЦСКА постигна изключително ценна победа срещу носителя на Купата на България Берое на Градския стадион в Стара Загора.

„Червените" и „заралии" на практика отегчиха до смърт около 10 000 зрители на трибуните, които имаха възможността преди началото на срещата да види на живо 2-ата Купа на България в историята на клуба.

„Армейците" по никакъв начин не индикираха, че заслужават победата през 90-те минути на срещата, но все пак стигнаха до скъпоценния победен гол във финалните акорди на сблъсъка.

Феновете на Берое напуснаха разочаровани стадиона, но на практика мачът за тях нямаше същата стойност, както за ЦСКА, който сега възстанови преднината си пред Ботев (Пловдив) на 3-тото място.

В 91-ата минута Сержиньо центрира от пряк свободен удар, а Пламен Крачунов се извиси във въздуха, за да разстреля с глава вратаря Иван Караджов и да донесе победата на ЦСКА.

„Армейците" вече имат 60 точки и отново се приближиха до голямата си цел - промоция за квалификациите за Лига Европа, като дръпнаха с 3 пункта на Ботев (Пд) 2 кръга преди края.

В сряда „канарчетата" имат изключително тежко гостуване в Разград на Лудогорец, докато „червените" приемат Пирин (ГД) на „Българска армия".

В състава на ЦСКА имаше няколко промени спрямо последните мачове, което бе нормално, с оглед на многото контузии напоследък. Сержиньо, Ивайло Чочев и Мишел Платини попаднаха сред титулярите на Милен Радуканов, а в защита отново доверие бе получил Венци Василев.

Берое отново заложи на Емил Ангелов в атака, като негови основни помощници бяха Георги Андонов и Дончо Атанасов. В халфовата линия отново феновете видяха чужестранното трио Алберто Лоузейро, Елиаш да Силва и Педро Еуженио. В защита този път сред титулярите бе и Иво Иванов.

Пълните състави на двата тима можете да видите НА ТОЗИ ЛИНК.

Преди началото на мача футболистите на Берое показаха Купата на България на своите привърженици, които обяснимо бяха изпаднали в еуфория. Първата част обаче предложи толкова малко поводи за емоции, че феновете не можеха нито веднъж да станат от седалките си.

Единственото положение, което предвещаваше опасност пред някоя от двете врати, беше създадено в 11-ата минута от Спас Делев. Той открадна топката на тъчлинията от Пенев и се освободи сам срещу вратаря. Ъгълът на Торпедото беше прекалено малък и той не можа да преодолее Иван Караджов с диагоналния си изстрел.

С изключение на тази ситуация скуката преди почивката преобладаваше, като липсата на креативност и в двата тима беше отчайваща. Берое също внесоха малко напрежение в пеналтерията на ЦСКА в края на полувремето, когато след центриране от корнер няколко футболисти се разминаха с топката, която профуча на сантиметри от гредата на Томаш Черни.

Втората част започна на по-високи обороти, като ЦСКА започна по-често да се задържа в половината на домакините и се понрави с няколко технични комбинации. „Червените" обаче продължаваха да страдат от липса на удари към вратата на Караджов.

Първият сериозен изстрел бе дело на Платини в 56-ата минута, който обаче мина покрай гредата и не притесни стража на Берое.

Беше очевидно, че „армейците" се нуждаеха повече от промяна на резултата в последните 20-30 минути на срещата, но играта им не вървеше. Милен Радуканов пък нямаше никакви сериозни опции на резервната скамейка, с които да освежи състава и да раздвижи мудните си играчи.

В последния четвърт час като че ли физическите сили на гостите се изчерпаха, което позволи на Берое да организира няколко атаки по десния фланг и през центъра, без обаче сериозно да застраши вратата на Черни.

Едно от най-интересните положения в актива на ЦСКА след почивката беше опасен и мощен изстрел на Спас Делев в 78-ата минута, което също не намери очертанията на вратата и профуча в аут.

В 83-ата минута като на шега ЦСКА организира най-чистата си ситуация за гол, когато Анисе и Платини размениха отлично двойно подаване и мадагаскарецът излезе очи в очи с Караджов. Изстрелът на Анисе бе толкова анемичен, че накара феновете на ЦСКА разочаровано да се сетят за изпуснатото положение във Вечното дерби с Левски.

В 91-ата минута обаче 10-те хиляди зрители на Градския стадион се смълчаха, защото центриране от фаул на Сержиньо беше проспано от защитниците в зелено-бяло. Това позволи на Крачунов да се извиси във въздуха и с глава да прати топката неспасяемо в мрежата на Караджов - 0:1!