ЦСКА размаза македонци на "Армията" (СНИМКИ)

Отборът на ЦСКА спечели убедително поредната си контрола, след като днес „армейците" разгромиха с 4:0 македонския Хоризонт (Турново) на своя „Българска армия" в столицата.

Марсиньо, Бруно Морейра, Омар Косоко и Григор Долапчиев бяха точни за „червените", които използваха международната пауза, за да потърсят допълнително обиграване на състава си.

Стойчо Младенов гласува доверие на голяма част от основните си футболисти, като Томаш Черни отново застана под рамката на вратата. Капитанът Валентин Илиев, Апостол Попов, Неманя Милисавлевич и Венци Василев започнаха в отбрана, докато Тодор Янчев, Брайън Хауърд и Марсиньо стартираха в средната линия. Чуждестранното трио Морейра - Косоко - Сидибе пък действаше в атаката на „армейците".

Около стотина привърженици на ЦСКА уважиха контролата на „червените" в днешния слънчев ден в столицата, като техните любимци ги зарадваха с резултатен футбол.

Още в първите десет минути Косоко и Морейра обстрелваха вратата на македонците, а в 16' резултатът вече бе открит. Марсиньо получи шанс да стреля от пряк-свободен удар, като бразилецът реализира по великолепен начин за 1:0.

Пет минути по-късно авансът на „червените" вече бе удвоен, а точен за 2:0 бе Бруно Морейра. Нападателят се озова сам срещу опразнената врата на Хоризонт, като без проблеми чукна кълбото в мрежата.

ЦСКА продължи да бележи, а в 29' резултатът на ст. „Българска армия" вече бе класически. Омар Косоко размина няколко футболисти на македонския тим и с премерен изстрел по диагонала матира вратаря Димовски за 3:0.

До почивката „армейците" можеха да отбележат и четвърти гол, но изстрел на Мамади Сидибе след центриране на Марсиньо не намери очертанията на вратата.

На полувремето Стойчо Младенов смени целия си титулярен състав, давайки шанс на резервите си. В игра се появиха вратарят Стоян Колев и полевите играчи Абушев, Менди, Дюлгеров, Кировски, Райков, Александров, Фо-Поре, Кордейро, Долапчиев и Стоичков.

От началото на срещата бе изминал точно един час, когато резултатът набъбна на 4:0 в полза на домакините. Иво Райков центрира безупречно в наказателното поле на Хоризонт, където новият любимец на сектор „Г" Григор Долапчиев засече успешно кълбото с глава.

В 66' македонците бяха близо до почетен гол, но удар с глава на Петров срещна гредата. Малко след това Пандев също опита късмета си, но стреляйки встрани от вратата на Стоян Колев.

До края на срещата до нови голове не се стигна, а удари на Дюлгеров и Долапчиев също не намериха очертанията на македонската врата.