ЦСКА приключи 2014-та с победа в контрола

ЦСКА приключи календарната 2014-та година с победа 2:0 над лидера в Северозападната В група Дунав в контрола, играна в Русе. Намиращият се в отлична форма люксембургски нападател Орелиен Жоаким в 48-ата минута откри резултата в полза на „червените“, а в 83-ата Антон Карачанаков оформи крайното 2:0.

Старши-треньорът Стойчо Младенов имаше за цел да изпробва по-голяма част от футболистите, които рядко попадаха в титулярния състав за мачовете от А група досега. Отсъстваха чужденците Луис Соарес, Маркиньос, Жоан Фелипе, Тони Силва, Стивън Сънди, Серджиу Буш и контузеният Якуб Дивиш.

4128218

ЦСКА започна с вратар Анатоли Господинов, Васил Попов отдясно в защита, Супусепа и Причиненко в средата и Тончи Кукоч отляво. Заедно с Борис Галчев в средата на терена игра Тони Стоичков, по дясното крило стартира Александър Аспарухов, а по лявото - Антон Карачанаков. В нападение бе Орелиен Жоаким и зад него Иван Ангушев.

4128219

И двете попадения на „армейците“ паднаха след извеждащи пасове зад защитата на противника, при които Жоаким и Карачанаков оставаха сами срещу вратаря на русенци. Домакините можеха да изравнят преди гола на Карачанаков, когато техен играч остана сам срещу Анатоли Господинов, но не намери очертанията на вратата.