ЦСКА подчини 1/16-финалист в Лига Европа

снимка: cska.bg

Отборът на ЦСКА постигна престижна победа на подготвителния лагер в Турция, след като днес "армейците" победиха с 2:1 1/16-финалиста в Лига Европа Есберг.

Емил Гъргоров и Ивайло Чочев бяха точни за българите още в първите 15 минути на двубоя, а Фелах върна едно попадение за датчаните през втората част. "Червените" можеха да отбележат и още попадения във вратата на своя противник, докато Томаш Черни направи няколко добри спасявания след почивката.

В предишната си контрола на турска земя ЦСКА претърпя поражение с 0:1 от австрийския Адмира.

Наставникът на „червените“ Стойчо Младенов започна със Стоян Колев под рамката на вратата, докато Ереро, Апостол Попов, Валентин Илиев и Джаксън Менди бяха подредени в защита. Тодор Янчев и Ивайло Чочев отново оформиха двойка вътрешни полузащитници, докато Мартин Петров, Тони Силва, Ди Вани и Емил Гъргоров действаха по-напред.

През втората част на терена се появиха още Томаш Черни, Здравко Илиев, Венцислав Василев, Стивън Сънди, Борис Галчев, Марсиньо, Петър Витанов, Омар Косоко и Григор Долапчиев.

Двубоят стартира по отличен начин за българския тим, който наниза две попадения още в първите 15 минути на спаринга. Резултатът бе открит в 7', когато и късметът помогна на „армейците“. Емил Гъргоров опита удар към вратата на датчаните, а рикошет в бранител не остави шансове на вратаря Хьогберг за 1:0.

След четвърт час игра се стигна и до удвояване на резултата в полза на ЦСКА. Мартин Петров изпълни прецизно корнер пред вратата на Есберг, а топката се озова в краката на Ивайло Чочев, който от близка дистанция не сбърка за 2:0.

В 28' Мартин Петров отново демонстрира класата си. Бившият национал осъществи марков пробив в половината на датчаните, но завършващият му удар премина на сантиметри покрай гредата. Малко след това Тони Силва навлезе в пеналтерията на противника, но топката му бе избита.

Малко преди почивката Мартин Петров отново демонстрира активност по левия фланг. Ветеранът центрира за Емил Гъргоров, но в последния момент защитник на Есберг изпревари Бадема и предотврати трети гол.

На почивката Стойчо Младенов извърши три промени в своя стартов състав. Играта напуснаха Стоян Колев, Тони Силва и Апостол Попов, а на техните места се появиха Томаш Черни, Омар Косоко и новото попълнение Здравко Илиев.

Втората част стартира с по-активна игра на датчаните, които принудиха българския тим да се прибере в своята половина. В 53' Есберг бе много близо до намаляване, но Черни спаси добре изстрела с глава на Фелах.

Минути по-късно Томаш Черни отново показа, защо е предпочитан избор за №1 на Стойчо Младенов. И този път Фелах стреля, но чешкият страж отрази удара му от пряк-свободен удар.

В 66' ЦСКА припомни, че може да атакува добре. Ивайло Чочев пусна подаване към Гъргоров, чийто удар обаче не намери очертанията на вратата. Минута по-късно удар опита и Мартин Петров, но и той не бе ефективен.

В 68' Есберг все пак успя да намали резултата, а Фалах най-сетне се разписа от третия си опит. Нападателят стреля от средна дистанция и прониза Черни с точен удар в горния десен ъгъл на вратата.

Десет минути преди края грешка на Джаксън Менди можеше да означава и изравняване на резултата. Бранителят позволи да се стигне до разбъркване в наказателното поле на ЦСКА, но за негов късмет топката бе изчистена в ъглов удар.