ЦСКА почна с измъчен успех над австрийци в Алания

снимка: cska.bg

ЦСКА започна по най-добрия начин втората част от зимната си подготовка, след като днес надигра Вакер (Инсбруг) с 2:1 в първата си контрола от лагера в Алания, Турция.

"Червените" тотално надиграха своя съперник, но трудно достигаха до положения в своя полза, но все пак Платини (45) в края на първата част и Кириакидис (71) изковаха успеха на 31-кратните шампиони, а Гонзалес (63) се разписа между двете "червени" попадения.

В игра по време на контролата не влязоха Варела и Делев, които днес подписаха своите договори с клуба. Срещата беше планувана за 15:30 часа, но австрийският клуб закъсня с половина час за двубоя, който стартира с 40 минути закъснение.

Старши-треньорът Миодраг Йешич реши да заложи на стартови 11, които най-вероятно ще изнесат сериозната тежест от мачове на "червените" през пролетния дял от шампионата. Томас Черни започна на вратата, като в центъра на защитата започнаха Попов и Крачунов, а вдясно и вляво бяха съответно Бандаловски и Венков. Лукаш Саша беше единствен опорен халф в срещата, а напред се подвизаваха Анисе, Сержиньо, Нюаджи, Мартин Камбуров и Платини, които постоянно сменяха своите позиции.

Началото определено беше за 31-кратните шампиони на страната, но чистите голови положения пред противниковата врата бяха дефицит, а Анисе пръв пробва своя късмет в 26-ата минута, но бе неточен. ЦСКА продължи с атаките, като австрийците се задоволиха с контраатаки, които не им носеха особен успех.

Така се стигна до края на полувремето, когато перфектно центриране на Лукаш Саша намери непокрития Мишел Платини, който с хубав удар с глава откри резултата - 1:0 за възпитаниците на Йешич.

През второто полувреме сърбинът изцяло смени 11-те на терена, като в игра се появи дори Костадин Стоянов, който според различни информации е в остро неразбирателство с новия наставник.

Първоначално промените дадоха импулс на играта на българския тим, като Присо се отчете със страхотна игра по фланга, но Чочев стреля неточно с глава при поредния добър пробив на крилото.

В 63-ата минута ЦСКА бе неприятно изненадан, след като от пряк свободен удар Гонзалес стреля изключително технично, преодолявайки и стената, и вратаря Стойчев, за да изравни резултата.

Само 7 минути по-късно обаче по подобен начин ЦСКА стигна до нов аванс в резултата, след като Кириакидис стреля брилянтно от свободен удар в близост до наказателното поле - 2:1. Веднага след това пък Стойчев трябваше да показва класа при опасен шут на Гонзалес, но младият страж успя да се намеси. До края не се случи нищо интересно и "червените" се поздравиха с успеха.