ЦСКА победи с минималното 1:0 Сливнишки герой в контрола

Отборът на ЦСКА победи с минималното 1:0 тима на Сливнишки герой в контрола играна на стадиона в Сливница.

Днешният ден може да се превърне в исторически за ЦСКА, защото по-рано бе учреден официално Инициативен комитет, в който няколко фирми са готови да дават пари на „червените“.

Целта е постепенно акциите на Титан да бъдат прехвърлени и клуба да бъде управляван от акционерите, по подобие на Барселона и Байерн Мюнхен. В момента проблемите пред ЦСКА изглеждат ужасно сериозни, като клуба няма право да картотекира новите си попълнения след решение на Дисциплинарната комисия на БФС.

Първият кръг от новото първенство започва пред уикенда като ЦСКА ще гостува на Литекс в Ловеч срещу отбора воден от Христо Стоичков. Именно пък неговото име се спряга за президент на „червените“ ако Инициативния комитет успее да вземе мажоритарния дял акции на Титан.

Наставникът на ЦСКА Стойчо Младенов използва днес футболисти, които няма да могат да вземат участие в първия кръг срещу Литекс. На вратата застана Йордан Господинов. Пред него на игрището излязоха Родригес, Венков, Грънчов, Бенжелюн, Сержиньо, Нюаджи, Пакурар, Тенгариня, Анисе и Тасио.

През втората част Стойчо Младенов пусна някои от юношите на клуба. Единственият гол в срещата бе дело на тогоанецът Серж Ноаджи, който се разписа в 11-та минута след много добра комбинация на „червените“.

Само преди седмица Сливнишки герой загуби със същия резултат и от другия софийски гранд – Левски. Иначе ЦСКА можеше да открие резултата още в 5-та минута, когато Пакурар затрудни вратаря от пряк свободен удар.

В 11-та минута след добра комбинация в центъра на терена, Анисе намери на удобна позиция Нюаджи, който се разписа от пет метра. Малко след това тогоанецът можеше да вкара и втори гол, но пропусна сам срещу вратаря.

В началото на второто полувреме в игра за ЦСКА се появиха Макенджиев и Кириакидис. „Червените“ пробваха предимно с центрирания да изненадат своя съперник. Тенгариня пробва удар от далеч, но не уцели вратата. След това удар на Сержиньо бе избит от вратаря. Първият официален мач на ЦСКА в А група е в събота от 20:00 часа срещу Литекс.