ЦСКА победи Калиакра с 2:1 в Каварна

снимка: cska.bg

ЦСКА победи Калиакра в контролна среща играна в Каварна. Титуляри за „червените" започнаха Алауса, Пиетробон, Тонев и Георгиев. Димитър Пенев заложи изцяло на футболисти, които по-рядко попадат в титулярния състав.

Домакините започнаха по-силно срещата, но положенията бяха пред тяхната врата. Първо Пиетробон стреля в аут, а после вратаря Добрев изби удар на Тонев. За домакините Узунов стреля към вратата, но Беконо се справи. До края на полувремето отново Пиетробон и Тонев притесняваха вратаря, но той запази вратата си суха.

Второто полувреме в игра се появи Гардар Гуналугсон. В 54-та минута именно исландецът изведе перфектно Ели Маркес и бразилцът откри резултата със силен удар под гредата.

В 73-та минута Гуналугсон ознаменува добрата си игра с гол, след като първо ударът му бе блокиран от защитник, но при добавката бе точен и удвои преднината на „червените".

Три минути по-късно исландецът уцели и гредата. В 86-та минута Караджов от гостите излезе сам срещу адаша си Караджов, който влезе а мястото на Беконо, и оформи крайното 1:2.

Утре ЦСКА излиза от 14:00 часа в поредния си мач от Албена Къп срещу тима на Спартак (Варна).

Стартови състави на двата отбора:

ЦСКА: Беконо, Виданов, Ковачев, Ас. Георгиев, Узунов, Чипев, Омодиагбе, Маркес, Тонев, Пиетробон, Алауса (Караджов, Гунлаугсон, Бранеков, Зехиров)

КАЛИАКРА: Добрев, Ант. Димитров, Д. Димитров, Петков, Райчев, Кичуков, Стоилов, Бояджиев, Садула, Станчев, Бонев