ЦСКА пак е кръгла нула, Берое взе точка от "Армията"

снимка: beroe.bg

ЦСКА вече 4-ти пореден мач не може да отбележи гол и отново се провали в опита си да надвие Берое като домакин, но този път поне прекрати серията си от загуби и стигна до 0:0 на „Българска армия“.

ЦСКА имаше предимство да играе с човек повече от съперника си в последните 15-ина минути, след като с директен червен картон бе изгонен Владимир Зафиров. „Армейците“ отново не впечатлиха с играта си и въпреки че имаха повече удари и повече положения, като цяло не направиха достатъчно, за да заслужат аванс в резултата.

ЦСКА още не може да стигне поне до попадение през 2015-та година, а спечелената точка увеличи актива на тима на 45 – 2 по-малко от водача Лудогорец, който в неделя от 13 часа приема Ботев (Пловдив) в своя двубой от първия кръг на плейофите в А група.

Берое с 39 точки се изравни на третата позиция по актив с Литекс, на който му предстои да домакинства на Локомотив (София) също утре от 15:15 часа. „Заралии“ нямаха победа на „Армията“ допреди две седмици, когато спечелиха с 1:0, а днес отново си тръгват от столицата с позитивен резултат.

Бразилецът с български паспорт Маркиньос изигра слаб мач в халфовата линия и бе сменен през второто полувреме, като с нищо хубаво няма да помни 110-ия си мач от А група с червената фланелка – той се изравни с рекордьора по този показател сред чужденците Ибрахима Гай.

По-рано днес Славия смаза Локомотив (Пловдив) с 3:0 и така „смърфовете“, ЦСКА и Марек продължават да са отборите, които все още не са отбелязали гол през 2015-та година. Благой Макенджиев продължи добрата си серия без допуснат гол и я увеличи на 458 минути.

През първото полувреме срещата се развиваше по идентичен начин с предишния двубой на "Армията" между двата тима. ЦСКА владееше повече топката, но не стигаше до особени положения пред вратата на Благой Макенджиев.

Гостите разчитаха на епизодични контри, но не тестваха качествата на новия вратар на ЦСКА Максим Уваренко. "Червените" опитаха няколко удара, предимно от далечна дистанция, но не затрудняваха Макенджиев.

В 35-ата минута се случи най-спорното положение преди почивката - Жуниор Мапуку направи много грубо нарушение с двата крака срещу Соарес. Скамейката на ЦСКА скочи в търсене на справедливост, но съдията Цветан Кръстев показа само жълт картон. Секунди по-късно Борис Галчев в типичен стил "върна жеста" с грубо влизане срещу Савио.

Мапуку не можа да накаже единствената грешка в защита на ЦСКА, когато получи топката от Венцислав Василев, но сам си затвори ъгъла по крилото и центрирането му не намери съотборник.

Жоаким на няколко пъти пробва да стреля от сериозна дистанция и в един от случаите направи атрактивно изпълнение от въздуха, но без сериозно да притесни Макенджиев.

След почивката ЦСКА продължи да играе с абсолютна липса на идея и креативизъм, като залагаше предимно на центрирания в наказателното поле, но там бранителите на Берое се справяха без никакви проблеми.

В 63-ата минута "армейците" с три поредни изсипани топки в пеналтерията създадоха напрежение за първи път след почивката, но Василев отправи слаб удар с глава и не затрудни Макенджиев. В 69-ата минута ЦСКА организира най-добрата си атака може би от началото на 2015-та година в А група, но Луис Соарес не можа с плонж да прати топката в мрежата и провокира отлична намеса от вратаря на Берое.

В 74-ата минута Владимир Зафиров получи червен картон за нарушение срещу Соарес, който се измъкваше сам срещу вратаря. Близо до ситуацията бе Веселин Пенев, но реферът Кръстев прецени да изгони бранителя на Берое. ЦСКА създаде две полу-чисти положения чрез Неманя Милисавлевич и Луис Соарес, но така и не можа да стигне до попадение, въпреки численото си предимство.

В последните секунди на продължението Веселин Пенев също получи червен картон за нарушение в средата на терена.

В състава на „Берое“ няма отсъстващи футболисти поради дисциплинарни наказания, а единствените, които ще бъдат извън сметките на Петър Хубчев за съботния мач, ще са Димо Бакалов и Крис Гади. Елиаш изтърпя наказанието си от една среща и ще се завърне в групата на „беройци“. При „червените“ с контузии са Александър Тунчев и Валентин Илиев, а Марин Оршулич е наказан.

След като старши-треньорът Стойчо Младенов подаде оставка, Анатоли Нанков води ЦСКА в мача с Берое, след което също ще напусне. Той залага на новия вратар Максим Уваренко, а пред него в защита са подредени Апостол Попов, Денис Причиненко, Кристиан Супусепа и Венцислав Василев.

В халфовата линия си партнират Маркиньос и Борис Галчев, а Жоан Фелипе действа зад нападателя Орелиен Жоаким. По крилата се разчита на Луис Соарес – Платини и Тони Силва.

Само една промяна при "Берое" спрямо предния мач с "Локомотив" (София). Елиаш се завръща след изтърпяно наказание в стартовите 11 вместо Самир Аясс, който остава резерва днес. Авторът на гола от преди две седмици, с който "Берое" победи - Аласан Н'Диайе - е в групата и започва като резерва. Благой Макенджиев пази на вратата, а пред него са Атанас Зехиров, Иво Иванов, Владимир Зафиров, Веселин Пенев, Игор Джоман, Георги Костадинов, Савио, Елиаш, Салим Керкар и Жуниор Мапуку.