ЦСКА отпразнува новото начало с победа на "Бончук"

ЦСКА изигра първата си контрола от известно време насам, която дори спечели с 2:0 срещу някогашния фактор в българската „А" група Марек (Дупница). Двубоят се изигра на ст. „Бончук", а головете за „червените" бяха дело на Любомир Войнов и Томи Костадинов.

По време на мача от ЦСКА съобщиха радостната вест, която всички фенове на клуба очакваха с нетърпение. Досегашните собственици от „Титан АС" прехвърлиха акциите си на кръга от бизнесмени „Червени шампиони", което и трябва да даде нов път на развитие за 31-кратните шампиони.

Очаква се начело на „армейците" да се завърне Стойчо Младенов, а тренировки с тима ще стартира и един от любимците на сектор „Г" Емил Гъргоров.

Воден от Сашо Борисов в днешния ден, ЦСКА стартира с един-единствен чужденец в стартовия състав. Единствено Марсиньо от легионерите попадна сред титулярите, като на вратата за „армейците" започна Господинов. Василев, Грънчов, Попов, Войнов, Хаджиев, Дюлгеров, Долапчиев, Чочев и Карачанаков допълниха стартовите единадесет.

През втората част в игра се появи иначе титулярният страж на ЦСКА Томаш Черни, както и Божилов, Кикарин, Костадинов, Христов, Илиянов, Петров и Благов.

Първата добра атака в мача бе за домакините, които сътвориха опасна ситуация пред Господинов още в 7'. Отправеният изстрел обаче излезе в аут. Две минути по-късно Марек отново бе по-близо до гола, но вратарят на ЦСКА улови след получения рикошет.

В 14' домакините претендираха за дузпа в своя полза, а малко след това опасно центриране на Попов от тима на „червените" не бе засечено от негов съотборник. Първата си смяна Сашо Борисов извърши след само половин час игра, когато Стойчев замени Господинов на вратарския пост.

Постепенно се стигна до 34', когато резултатът на легендата „Бончук" бе открит. Любомир Войнов изненада вратаря на дупничани Белчев и с далечен изстрел намери мрежата за 0:1. В 38' Марсиньо можеше да удвои, но изстрел на „кариоката" не намери очертанията. Малко преди почивката късмета си опита и Карачанаков, но също неточно.

На почивката Сашо Борисов извърши някои смени в стартовия състав, а ЦСКА не допусна изненади. В 59' „червените" удвоиха аванса си, когато точен бе Томи Костадинов. Току-що появил се на терена, халфът бе изведен очи в очи с вратаря на Марек и вкара за 0:2.

До края на срещата до нови голове не стигна, а новините на деня несъмнено остава собствеността на ЦСКА, която трябва да вдъхне надежда за нов живот на всички фенове на славния армейски клуб.