ЦСКА отново е на върха след успех над Локо (Пд) (ВИДЕО)

ЦСКА възстанови преднината си от три точки на върха в А група пред шампиона Лудогорец, след като надви с 2:0 Локомотив (Пловдив) в среща от 18-ия кръг на първенството на стадион „Българска армия“.

В 58-ата минута Марин Оршулич с известна доза късмет с корема си засече в мрежата на гстите топката след центриране от корнер, а в 85-ата влезлият като резерва Орелиен Жоаким се възползва от друго центриране, за да може с глава да оформи крайния резултат.

ЦСКА събра 41 точки и отговори на предизвикателството на Лудогорец, който е с 38 на втора позиция, след като вчера разпиля с 4:0 като гост Боере. Локомотив (Пд) остава с 20 пункта на 9-та позиция.

ЦСКА спази традицията да се отличава с великолепна игра в защита и с 9-те си инкасирани попадения продължава да е на първо място в А група по този показател. Също така „армейците“ отново не допуснаха попадение на „Армията“, като през този сезон единствено Лудогорец успя да разпечата вратата на Якуб Дивиш при равенството 1:1.

4127087

Миналата кампания ситуацията на „Армията“ бе почти идентична – с изключение на Даниел Абало от Лудогорец, единствено Локомотив при ремито 1:1 в последния кръг успя да разпечата мрежата на „червените“.

През първото полувреме ЦСКА имаше повече основания да съжалява, че не поведе в резултата чрез някое от създадените чисти положения. С изключение на първите десетина минути обаче, „армейците“ не успяха да наложат сериозен домакински натиск и не използваха по предназначение силните си оръжия.

В средата на първата част след бърза контраатака Дани Кики реши изненадващо да стреля от около 25 метра и за малко не откри резултата, след като топката разтрезе сглобката на гредите.

ЦСКА изпусна да се възползва от предимството си в играта в самото начало на срещата и с напредване на часовника започна да играе по нетипично бавен начин без особена ефективност в подаванията. И двата тима, които са може би най-добрите в А група при статични положения, не се възползваха от корнерите и преките свободни удари.

Серджиу Буш бе длъжен да изведе ЦСКА напред в 43-ата минута, когато получи идеален пас фронтално сам срещу вратаря от Луис Соарес. Румънският нападател, който имаше 10 гола преди днешния двубой, бе напълно необезпокояван в наказателното поле, но стреля право в тялото на вратаря и пропиля най-чистото положение за „червените“ преди почивката.

Буш имаше великолепен шанс да се разпише и в 56-ата минута, когато Луис Соарес получи дълъг пас и празно пространство по лявото крило. Платини много правилно върна топката на дъгата на наказателното поле, където връхлитащият Буш можеше да избере какъвто вариант пожелае за изпълнение на удара. Той реши да стреля с едно докосване, но прати кълбото над напречната греда и отново не можа да даде аванс на „червените“.

4127086

Въпреки че това бе първото положение след почивката в актива на ЦСКА, „армейците“ бяха малко по-активни в сравнение с първата част и заслужено поведоха, макар и благодарение на куриозен гол след статично положение. В 58-ата минута топката бе центрирана в пеналтерията след ъглов удар и на първа греда бранител на Локомотив не можа да изчисти, като връхлитащият Оршулич с корем засече кълбото пред погледа на вратаря Китанов и неправилно подредените защитници на гостите – 1:0.

Луис Соарес трябваше да покачи на 2:0 десет минути по-късно, когато след великолепен пробив през центъра Тони Силва го изведе на стрелкова позиция по диагонала отляво в наказателното поле. Платини стреля по земя, но Александър Витанов спаси без особени проблеми, тъй като топката бе пратена в обсега му без много скорост.

ЦСКА имаше няколко подобни контраатаки след повеждането в резултата, докато гостите опитваха с постепенни действия да притесняват Якуб Дивиш. Въпреки че видимо имаше интрига до последния съдийски сигнал, Локомотив в нито един случай не застраши сериозно аванса на „червените“.

В 85-ата минута центриране от фаул на лявото крило бе засечено по прекрасен начин с глава от резервата Орелиен Жоаким и с помощта на страничната греда топката стана неспасяема за Витанов – 2:0.