ЦСКА обърна Слован (Либерец) за 4-та победа в контролите

ЦСКА записа четвърта победа на подготвителния си лагер в Турция, след като надви с 3:2 в атрактивен приятелски мач предпоследния в чешкото първенство (четвърти от миналия сезон) Слован (Либерец).

Съставът на Стойчо Младенов започна с три поредни победи в Анталия, но след това записа две нелепи поражения, преди отново да се върне на правилния път. Новите попълнения Марио Бъркляча и Амансио Фортес започнаха като титуляри, заедно с Якуб Дивиш, Апостол Попов, Денис Причиненко, Кристиан Супусепа, Борис Галчев, Петър Витанов, Иван Стоянов и Орелиен Йоахим.

Така наставникът оправда очакванията да заложи на повече футболисти, които не записаха игрови минути в предишната проверка срещу новия отбор на Стяуа (ФКСБ). Слован е предпоследен в чешкия елит главно заради големия си брой равни мачове – 9 в първите 16 кръга.

Мустафа Ндиайе даде аванс на Слован в 42-ата минута, след като атаката на чехите мина през зоната на новото попълнение Фортес. „Червените“ обаче не позволиха да се приберат на почивката като изоставащи в резултата и в самия край на първото полувреме Жоаким подаде на Соарес, който преодоля защитник и с прецизен изстрел по земя възстанови равенството – 1:1.

Между 66-ата и 68-ата минута избухване на един от най-активните „армейци“ Борис Галчев доведе до отбелязването на два гола. Първо юношата на Пирин центрира от ъглов удар и Причиненко с ефектен плонж направи 2:1, а малко по-късно Жоаким с добър рейд и подаване от аутлинията намери Галчев, който безпощадно прати кълбото в мрежата на чехите – 3:1.

В 77-ата минута Фрьодек с добро изпълнение на пряк свободен удар матира резервния втарар Анатоли Господинов – 3:2. Вратарят на ЦСКА спаси успеха за своите с добра намеса малко по-късно, когато не позволи на съперник да се разпише, останал сам срещу него.

Следващата контрола на ЦСКА е на 9 февруари срещу Кубан /Краснодар - Русия/.