ЦСКА не пожали един от опашкарите във В група

снимка: БГНЕС

ЦСКА не срещна почти никаква съпротива срещу опашкаря в Югозападната В група Балкан (Варвара) и го смаза със 7:0 на Националния стадион „Васил Левски“. „Армейците“ постигнаха 29-ата си победа в трета дивизия (имат само едно равенство) и продължават безпроблемния си рейд към един перфектен завършек на безметежния сезон в аматьорската лига.

Дебют и гол с червената фланелка записа юношата на „червените“ Марио Йорданов, който реализира последното седмо попадение в мача. Преслав Йорданов записа хеттрик още през първата част, като вторият му гол бе отбелязан от дузпа.

Самир Аясс и Борис Галчев вкараха по едно попадение преди почивката, Момчил Цветанов направи куп пропуски, включително греда през първото полувреме, а друга резерва – Александър Александров, също бе точен през втората част.

С 29 победи и 1 равенство няма кой да свали ЦСКА от първото място във В група. „Червените“ имат още един мач – гостуване на втория Витоша на 18 май – преди финала за Купата на България срещу Монтана.

В отсъствието на получилия почивка Костадин Хазуров атаката на домакините водеше Преслав Йорданов, който не загуби много време в търсене на първия гол - още в шестата минута с една от първите акции на "червените".

Въпреки скромността на съперника, играчите на Христо Янев не пестяха сили и налагаха висока преса, като Самир Аясс с диагонален изстрел в 10-ата минута бе близо до удвояване на резултата.

Аясс все пак се разписа за 2:0 в 16-ата минута, след като Борис Галчев изведе хубаво по дясното крило Николай Цветков, който центрира по земя за връхлитащия Йорданов, но неговият изстрел бе избит. Топката обаче попадна у непокрития Аясс, който не сбърка пред опразнената врата.

В 19-ата минута Аясс пусна отличен пас в коридор между двама защитници и изведе Момчил Цветанов на стрелкова позиция, но последният нацели страничната греда, а след това топката излезе в аут.

Двамата повториха упражението в 22-ата минута и този път вратарят Милен Петракиев излезе да скъси ъгъла на Цветанов, който чукна топката встрани и бе повален - дузпа. Пр. Йорданов бе точен от бялата точка за 3:0.

В 27-ата минута домакините направиха поредната си красива и разнообразна комбинация в атака - Цветков с чудесно копване на топката изведе Аясс на чиста позиция в пеналтерията. Последва подаване на празна врата за Галчев, който нямаше как да сгреши - 4:0.

В 34-ата минута Цветанов видя поредната пролука между двама защитници на Балкан и подаде по идеален начин за Йорданов, който с едно докосване излезе очи в очи с вратаря, а с второто по елегантен начин го преодоля, за да оформи хеттрика си - 5:0.

След почивка с далеч по-нисък разход на енергия ЦСКА все пак успяваше да създава голови положения, но не се възползваше от повечето от тях, а и Балкан получи един изгоден шанс да вкара почетен гол, който беше пропилян.

Все пак, в 80-ата минута резервата Александър Александров се озова очи в очи с вратаря и с премерен изстрел реализира шестия гол в полза на ЦСКА. В 83-ата пък младият юноша на "армейците" Марио Йорданов излезе на стрелкова позиция и с хубав диагонален шут се разписа за 7:0 в дебюта си.