ЦСКА надви бистришките "тигри", Кировски и Долапчиев с голове

ЦСКА победи Витоша (Бистрица) с 2:1 в контрола, играна на базата на "червените" в Панчарево.

Срещата бе закрита за медии, а попаденията за "армейците" реализираха" македонецът Християн Кировски и юношата на клуба Григор Долапчиев. За бистричани се разписа Николай Божов.

Двубоят бе с по-различен регламент, като се играха три полувремена по 30 минути, а Стойчо Младенов изпробва голяма част от юношите и дошлите на проби футболисти.

Сред тях бе и националът на Бенин Омар Косоко, който вчера пристигна в София. Шанс за изява получи и друг футболист, който кара пробен период - Степан Вуйчич.

На вратата Младенов реши да заложи на дошлия от Локомотив (Пловдив) това лято Стоян Колев. В центъра на отбраната започнаха Джаксън Менди и Юлиян Иванов, отляво игра Неманя Милисавлиевич, а отдясно - Венцислав Василев.

В средата на терена стартираха Ивайло Чочев и Марсиньо, по крилата оперираха Антон Карачанаков и Омар Косоко. Атаката поведе новото попълнение Християн Кировски, а зад него бе капитанът Емил Гаргоров.

Именно Кировски даде аванс на "армейците" в 21-та минута, когато получи топката от Чочев и отблизо реализира за 1:0.

През целият двубой ЦСКА бе тимът, който контролираше играта, но на няколко пъти през първия половин час игра футболистите на Стойчо Младенов пропиляха възможности за повече попадения. В основата на най-интересните положения бе Антон Карачанаков.

Младенов направи множество промени за втората третина от мача, а до неговия край смени почти целия състав.

Гостите от Бистрица трудно достигаха до положения пред противниковата врата, но в 53-та минута успяха да изравнят. Тогава бившият нападател на Академик (София) и Славия Николай Божов бе съборен от Валентин Илиев в наказателното поле. Съдията посочи бялата точка, а Божов бе безпогрешен и изравни.

Все пак победата за ЦСКА донесе юношата Григор Долапчиев, който в 83-та минута отбеляза много красиво попадение със задна ножица.

Следващият двубой на ЦСКА е срещу Берое. Двубоят от втория кръг на А група е в понеделник от 21 часа в Стара Загора.

Съставът на ЦСКА: Стоян Колев, Венцислав Василев, Джаксън Менди, Юлиян Илиянов, Неманя Милисавлевич, Ивайло Чочев, Марсиньо, Емил Гъргоров, Антон Карачанаков, Християн Кировски, Омар Косоко

Резерви: Анатоли Господинов, Валентин Илиев, Маргарит Георгиев, Радой Божилов, Валери Кулинов, Григор Долапчиев, Петър Витанов, Васил Попов, Степан Вуйчич, Асен Бойчев