ЦСКА може пак да остане без лиценз заради близо 12 млн. дългове

снимка: SPORTA.BG

ЦСКА отново е заплашен от унизителната ситуация да остане без лиценз. Задълженията на клуба са огромни, а времето, в което новите собственици трябва да се справят с тях е съвсем малко. Със закупуването на ЦСКА, „Титан" автоматично се задължава да погаси всички плащания на клуба. А те не са никак дребни. Проучване на „Меридиан Мач" е показало, че новите босове на „червените" трябва да погасят или разсрочат сумата от 11 670 000 евро. И това е задължително да се случи до края на март, защото тогава се подават документите за лицензирането.


Около 10 милиона евро са изискуемите пари от "Кремиковци", а останалите два милиона формират дълговете на ЦСКА към различни институции, мениджъри, треньори и играчи. Сред футболните агенти, които си чакат парите са Лъчезар Танев, Божии Божинов, Мирчо Димитров, Катарина Паунич, както и още двама мениджъри от чужбина.